Kolejny komunikat firmy Żywiec Zdrój w sprawie poparzenia 31-latka

Kolejny komunikat firmy Żywiec Zdrój w sprawie poparzenia 31-latka
fot. Żywiec Zdrój Żywiec Zdrój: W trosce o bezpieczeństwo konsumentów, pragniemy przekazać najnowsze informacje w sprawie zgłoszenia z Bolesławca.
istotne.pl żywiec zdrój, komunikat, poparzenie

Firma Żywiec Zdrój podała kolejny komunikat w sprawie poparzenia 31-latka z Bolesławca.

Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu:

Aktualizacja 23.09 z godz. 12.00.

W trosce o bezpieczeństwo konsumentów, pragniemy przekazać najnowsze informacje w sprawie zgłoszenia z Bolesławca.

Pragniemy podkreślić, że obcą substancję stwierdzono jedynie w jednej butelce o numerze serii: S: 20/04/11:04/3/1. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny w oficjalnym komunikacie, poza przypadkiem z Bolesławca, nie ma dotychczas dowodów na to, że woda Żywioł Żywiec Zdrój stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów”. Bezpieczeństwo innych produktów nie zostało w jakikolwiek sposób podważone.

Z informacji uzyskanych dzięki współpracy z Policją wynika, że we wspomnianej butelce, z której pił konsument, znajdowały się trzy substancje chemiczne, w tym etanol czyli alkohol etylowy, który jest powszechnie stosowany. Dokonaliśmy szczegółowej weryfikacji i potwierdziliśmy, że w zakładzie rozlewniczym w Mirosławcu poza alkoholem etylowym, nie są dostępne dwie pozostałe substancje chemiczne, ani produkty je zawierające.

Równocześnie sprawdzane są wszystkie etapy magazynowania i dystrybucji produktu, w tym hurtowni wielobranżowej dystrybuującej chemię i opakowania w Bolesławcu, w której dokonano zakupu produktu stanowiącego przedmiot postępowania.

Nadal pozostajemy do dyspozycji organów kontrolnych. Czekamy na wyniki badań prowadzonych przez organy kontrolne i dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej wyjaśnić przyczyny zaistniałej sytuacji.