Chrobry wygrał ze Spartą w 2 rundzie pucharu

Chrobry wyeliminował Spartę z pucharu
fot. MZ Zespół z Nowogrodźca pokonał rywali z Zebrzydowej 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Robert Zarzycki.
istotne.pl 0 puchar, sparta zebrzydowa, chrobry nowogrodziec

Reklama

W środę, 31 sierpnia, w Nowogrodźcu rozegrano drugą rundę Okręgowego Pucharu Polski. Spotkały się w niej drużyny Chrobrego Nowogrodziec i Sparty Zebrzydowa. Mecz był zacięty i pełen walki. Wynik spotkania w 19 minucie ustalił Robert Zarzycki. Zawodnik miejscowych wykorzystał „prezent” od stopera gości, który źle wybił piłkę. Na to tylko czekał napastnik gospodarzy i strzałem, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka, pokonał bramkarza przyjezdnych. W dalszej części gry było dużo walki w części środkowej boiska. Sytuacji bramkowych było natomiast niewiele.

Chrobry wyeliminował Spartę z pucharuChrobry wyeliminował Spartę z pucharufot. MZ

W drugiej części spotkania obie drużyny stworzyły kilka dogodnych okazji, ale brakowało skutecznego wykończenia. Sparta ożywiła się w końcówce meczu. Co ciekawe piłkarze gości, od 70 minuty, grali w 10 (Dariusz Zdunek dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę) i właśnie wtedy mieli kilka dobrych okazji. Po jednej z nich gospodarzy przed remisem uratowała poprzeczka. Więcej goli w tym meczu jednak nie padło. Chrobry Nowogrodziec wygrał ze Sparta Zebrzydowa 1:0 (1:0) i awansował do kolejnej rundy rozgrywek pucharowych.

A już w najbliższą niedzielę (4 września) na stadionie w Nowogrodźcu odbędzie się hit kolejki w grupie III jeleniogórskiej A-klasy. O godzinie 17:00 zostanie rozegrane spotkanie Chrobry NowogrodziecBKS Bolesławiec.

Chrobry Nowogrodziec: Kacper Różnicki - Sławomir Tkacz, Marcin Cieślak, Wojciech Wilczyński, Michał Rosa (46' Kamil Tkacz), Tomasz Kopała, Adrian Paruch (88' Mateusz Gorczyca), Sebastian Tkacz (60' Sławomir Szlachciuk), Remigiusz Jędryka (46' Michał Cieślak), Jakub Piekarz, Robert Zarzycki (89' Wiesław Tkacz).

Sparta Zebrzydowa: Bartosz Mrozik (46' Kamil Krzyśko) - Mateusz Dul (75' Daniel Wyspiański), Konrad Muzal, Dariusz Zdunek, Łukasz Kerntke, Ernest Skóra (60' Tomasz Dybał), Józef Skóra (46' Mateusz Kleszczyński), Bogdan Ciaciek, Krzysztof Walęga, Paweł Wilk, Robert Kumoś (70' Maciej Lewkowicz).

Reklama