Nastolatkowie z nożem napadli na 12-latkę. Zostali zatrzymani w ciągu doby

Podejrzany
fot. KMP Legnica Legniccy policjanci w ciągu jednej doby ustalili i zatrzymali sprawców napadu na 12-letnią dziewczynkę.
istotne.pl 0 policja, nóż, miasto legnica

Reklama

Funkcjonariusze z legnickiej komendy zostali powiadomieni o rozboju na 12-letnim dziecku. Sprawcy, grożąc 12-latce nożem, kazali jej oddać wszystkie wartościowe rzeczy. Wystraszona dziewczynka oddała im telefon i 10 zł.

Policjanci poznali dokładny rysopis sprawców. Zabezpieczono też zdjęcia z monitoringu, na których widać dwóch biegnących mężczyzn. Ich wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców. Już dzień później legnicki dzielnicowy na służbie zauważył jednego z podejrzanych, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze legnickiej policji zatrzymali 15-latka, który przyznał się do dokonania rozboju. Drugi wytypowany przez policjantów podejrzany, 17-latek z Legnicy, został zatrzymany godzinę później.

Policja wystąpi o areszt dla 17-latka podejrzanego o dokonanie napadu z nożem na 12-latkę, a wobec młodszego ze sprawców złoży wniosek o umieszczenie w schronisku dla nieletnich. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 12 lat odsiadki.

KMP Legnica/ii

Reklama