Miasto zapłaci za remont powiatowego chodnika przy ul. Dolne Młyny

Miasto zapłaci za remont powiatowego chodnika przy ul. Dolne Młyny
fot. ii Rada Miasta Bolesławiec jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Bolesławieckiemu na realizację zadania pn. Remont chodnika prawego przy ul. Dolne Młyny w Bolesławcu.

– Idea remontu tego chodnika – mówił w czasie sierpniowej sesji Rady Miasta Andrzej Kuriata, szef Wydziału Zamówień Publicznych i Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miasta Bolesławiec – zrodziła się w momencie, kiedy PWiK przekazało nam informację o tym, że wzdłuż ulicy Dolne Młyny, na drugim odcinku, przebudowuje sieć instalacji wodociągowej. Pan prezydent porozumiał się z panem starostą i uzgodnili, że Gmina Miejska jest w stanie podjąć się remontu tego chodnika.

Prezydent Piotr Roman doprecyzował: – Jeśli chodzi o pieniądze: prowadziliśmy spór ze Starostwem na temat podatku od nieruchomości od nieużywanego obiektu na ul. Armii Krajowej. Nasze służby doprowadziły do tego, że mieliśmy rację i pieniądze musiały być wpłacone. Wniosek Powiatu był taki, aby oddać im tę kwotę w jakiś sposób. Powiedzieliśmy: możemy, ale w takim razie proponujemy, że sfinansujemy remont jakiejś ulicy w mieście. Co prawda dokładamy ok. 20 tys. zł, ale chcemy remont tego chodnika wykonać w całości.

Miasto zapłaci za remont powiatowego chodnikaMiasto zapłaci za remont powiatowego chodnikafot. ii

Inwestycja ma ruszyć we wrześniu. Będzie kosztować 78 tys. zł. Gmina Miejska Bolesławiec pokryje 100% kosztów realizacji zadania i będzie inwestorem zastępczym (Dolne Młyny to droga powiatowa). W ramach prac wyremontowane zostanie 227 m prawego chodnika przy ulicy Dolne Młyny (od skrzyżowania z ul. Wróblewskiego do numeru 44).

Radny Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Biernat zapytał, czy powstanie tam ścieżka rowerowa. P. Roman: – Żeby móc tam wyznaczyć ścieżkę rowerową, trzeba by wyciąć wszystkie lipy.

Rajcy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Bolesławieckiemu na realizację zadania pn. Remont chodnika prawego przy ul. Dolne Młyny w Bolesławcu. Do tematu wrócimy.