BKS: W pucharowym spotkaniu o awansie zadecydowały rzuty karne

Piłkarze BKS w Łomnicy
fot. BKS Szalony mecz odbył w środę, 7 września, w Łomnicy. W ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski BKS Bolesławiec wygrał po rzutach karnych z KS Łomnica i awansował do rundy IV.
istotne.pl 4 puchar, bks bolesławiec

Środowe spotkanie w Łomincy rozpoczęło się z opóźnieniem. Przyczyną była awaria busa, którym piłkarze z Bolesławca jechali właśnie na ten mecz. Na szczęście, mimo przejściowych problemów, udało się dotrzeć do celu i zagrać.

Jak czytamy na profilu Facebookowym BKS:

Mecz toczył się pod dyktando lidera klasy okręgowej, który narzucił nam swój styl i kilka razy zagroził bramce Tomasza Hajduczka. Nasi chłopcy także mieli swoje szanse jednak brakowało dokładności. W 26 minucie bramkarz BKS-u Bolesławiec obronił rzut karny wykonywany przez gospodarzy ratując nas przed utratą gola.

W 39 minucie dobrze na lewej stronie pokazał się Dawid Kowalonek, który dobrze dośrodkował w pole karne, a tam był już Marek Majka który wyprowadził BKS na prowadzenie 1:0. Po zmianie stron obraz gry wiele się nie zmienił. W 56 minucie gospodarze wykonywali drugi tego dnia rzut karny, jednak i tym razem nie udało im się pokonać Tomasza Hajduczka.

W 75 minucie zawodnicy z Łomnicy mogli się ucieszyć bo gola wyrównującego zdobył Mateusz Cieślik. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i o awansie miała zadecydować seria rzutów karnych. Konkurs jedenastek wygrał BKS Bolesławiec chociaż gospodarze mieli szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Gospodarze postawili naszym chłopakom naprawdę ciężkie warunki i awans nie przyszedł łatwo. Miejmy nadzieję, ze już w sobotę zaprezentujemy się lepiej, już na boiskach IV ligi dolnośląskiej.

KS Łomnica – BKS Bolesławiec 1:1 (0:1) k. 9:10.
Bramki: Cieślik (75′) – Majka (39′).
BKS: Hajduczek (żk), Zapiór (żk), Olesiński, Borowski (żk), D. Kowalonek, Spraski (46′ P. Skiba), Sawicki, Szewczyk, Raginia (46′ Piotrowski), Kwoczka (żk)( (46′ Medyński), Majka (46′ Czarnecki).