Święta Wielkanocne: wypadek, 15 kolizji i 9 pijanych kierowców

Uwaga - wypadek
fot. Krzysztof Gwizdała W czasie świąt Wielkiejnocy policjanci nie próżnowali – interweniowali prawie 870 razy.
istotne.pl 0 alkohol, policja, wypadek, miasto jelenia góra

Reklama

W okresie świątecznym na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W całym regionie doszło do 15 kolizji drogowych, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości i najechanie na tył innego pojazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

3 kwietnia br., około godziny 14:55, na ul. Solankowej w Jeleniej Górze doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierujący pojazdem marki Fiat Ducato, który jechał po mokrej łące, ugrzązł w miękkim podłożu. Przypadkowy przechodzień, 36-letni jeleniogórzanin, postanowił pomóc w wypchnięciu auta, w wyniku czego znalazł się pod kołem pojazdu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

5 kwietnia, około godziny 18:00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ul. Wrocławskiej zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Fiat Ducato. W trakcie czynności okazało się, że 31-letni kierujący posiada zakaz kierowania pojazdami. Teraz może mu grozić nawet do 3 lat więzienia.

Co więcej, w tym czasie w ręce mundurowych wpadło 9 pijanych kierowców: trzech z nich miało ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jeden – aż 3 promile.

Ponadto funkcjonariusze wystawili 211 mandatów za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, i zatrzymali 6 poszukiwanych.

W trakcie świąt mundurowi interweniowali prawie 870 razy.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama