Wystawa ze zbiorów BOK-MCC

Wystawa ze zbiorów BOK-MCC
fot. BOK-MCC W piątek 23 stycznia o 18:00 w galerii „Mała Biała” odbędzie się wernisaż wystawy „Ze zbiorów Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki”.
istotne.pl bok - mcc
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Wystawa „Ze zbiorów Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki” została podzielona na dwie części. W galerii „W sam raz” (kino Forum) można obejrzeć ceramiczne formy rzeźbiarskie, zarówno małe, jak i wielkoformatowe realizacje, które powstały podczas Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich w Bolesławcu.

Wśród eksponatów znajdą się również obrazy należące do zbiorów Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Będą to głównie kompozycje abstrakcyjne wykonane techniką olejną. Całość dopełnią płaskorzeźby, mozaiki i prace plastyczne artystów którzy brali udział w projektach o lokalnym i międzynarodowym zasięgu.

Druga część ekspozycji zaaranżowana zostanie w galerii „Mała Biała” (BOK-MCC, parter). Obfitować będzie w prace designerskie powstałe podczas bolesławieckich plenerów. Stanowią one istne spektrum możliwości, jakie daje projektowanie przemysłowe. Zwiedzający wystawę znajdą tutaj wzory nie tylko ceramiki użytkowej, ale także inspiracje samą formą designerską.

Prace będące w posiadaniu BOK-MCC prezentowane są w dwóch nowo nazwanych galeriach. Ekspozycję można zwiedzać do 1 marca 2015 roku.

Plakat wystawy ceramicznejPlakat wystawy ceramicznejfot. BOK-MCC