Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Warcie. Jest rekord!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Warcie. Jest rekord!
fot. facebook.com/wosp Dzięki pracy sztabowiczów oraz ok. 40 wolontariuszom gmina pobiła kolejny rekord zbiórki pieniędzy – po wstępnym przeliczeniu zebrano ok. 20 475,36 zł oraz 63 euro.
istotne.pl warta bolesławiecka, wośp, gck warta bolesławiecka

W gminie Warta Bolesławiecka działał sztab WOŚP. Gminny finał rozpoczął się o godzinie 16:00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Tomaszowie Bolesławieckim. – Dzięki pracy sztabowiczów oraz ok. 40 wolontariuszom pobiliśmy kolejny rekord zbiórki. Po wstępnym przeliczeniu pieniędzy zebraliśmy ok. 20 475,36 zł oraz 63 euro. Dokładną i oficjalną kwotę podamy niebawem, po zliczeniu przez bank – mówi Mirosław Różycki, instruktor Gminnego Centrum Kultury.

I dodaje: – To znakomity wynik naszej gminy. Swój wkład w ten sukces ma wiele osób, dzięki, którym udało się zebrać tak znaczącą kwotę. Listę darczyńców oraz osób, które nam pomogły, opublikujemy wkrótce na naszej stronie internetowej.

Na gminnym finale WOŚP wystąpiły zespoły: Niespodzianka z Tomaszowa, Podgrodzianki z Raciborowic, Niewinni z Wrocławia. Udział w finale mieli też strażacy ochotnicy z Tomaszowa Bolesławieckiego.

Najlepszym wynikiem zbiórki do puszki wykazała się Samanta Kraśnicka, która zebrała 1 387,10 zł oraz 27,60 euro.

W sobotę zaś odbył się po raz kolejny Spacerek z Orkiestrą, w którym udział wzięło ponad 170 biegaczy, a dochód na WOŚP wyniósł aż 1 534 zł. Udział w zbiórce miała też Szkoła Podstawowa z Raciborowic Dolnych.

Więcej szczegółów na stronie Gminnego Centrum Kultury.

Mirosław Różycki – instruktor GCK/ii