Około 30 interwencji straży pożarnej po ostatnich wichurach

Około 30 interwencji straży pożarnej po ostatnich wichurach
fot. MZ Silny wiatr powalił wiele drzew na terenie miasta i powiatu. Uszkodził sygnalizację świetlną oraz linie energetyczne. W Warcie Bolesławieckiej drzewo spadło na samochód, w Ołoboku na słup telekomunikacyjny.
istotne.pl straż pożarna, wichura, wiatr

Pracowity weekend mieli na terenie miasta i powiatu bolesławieckiego strażacy. Od piątku do niedzieli wiatr osiągał w porywach 90 km/h. Straż pożarna interweniowała około 30 razy. W Bolesławcu wiatr uszkodził sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z Chrobrego. Przy ulicy Gdańskiej drzewo spadło i uszkodziło linie energetyczne. Wiatr powalił też drzewo przy ulicy Kościuszki. Przy ulicy Staroszkolnej drzewo przewróciło się na chodnik. Silny podmuch wiatru powalił też drzewa przy ulicy Narutowicza i Jeleniogórskiej. Strażacy interweniowali też przy ulicach Śluzowej i Artyleryjskiej, gdzie z drzew oderwały się konary.

Wiele szkód wiatr wyrządził też na terenie powiatu bolesławieckiego. W Warcie Bolesławieckiej drzewo spadło na zaparkowane auto. Na szczęście w samochodzie nikogo nie było. W Parowej drzewo uszkodziło linie energetyczne, natomiast w Ołoboku wiatr powalił drzewo na słup telekomunikacyjny. Strażacy interweniowali także w Ławszowej, Nowej Wsi, Nowej Kuźni, Świętoszowie, Godzieszowie, Wartowicach, Osłej i w Szczytnicy. Interwencje najczęściej polegały na usuwaniu drzew z dróg.

PSP Bolesławiec/ii