Nowe wystawy w galeriach BOK-MCC

Nowe wystawy w galeriach BOK-MCC
fot. Jolanta Dusza W BOK-MCC znajdują się dwie powierzchnie wystawiennicze. Z nowym rokiem funkcjonować będą pod nowymi nazwami: galeria „Mała Biała” i „Galeria w sam raz”.
istotne.pl galeria, bok - mcc
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Galeria na parterze w budynku BOK-MCC zyskuje nazwę „Mała Biała”, druga do tej pory znana jako „Galeria Długa”, po adaptacji jej części na nową salę kinową, funkcjonować będzie jako „Galeria w sam raz”. Pomysł nadania tej nazwy narodził się w październiku 2014 roku, podczas pierwszego (w nowym wnętrzu) wernisażu prac bolesławianki Jolanty Duszy.

BOK-MCC zaprasza na pierwszy w tym roku wernisaż „Ze zbiorów BOK-MCC”, który odbędzie się 23 stycznia o 18:00. Prace prezentowane będą w dwóch galeriach. W galerii „Małej Białej” przedstawimy formy dizajnerskie wykonane w materiale ceramicznym, natomiast w „Galerii w sam raz” można będzie zobaczyć rzeźby ceramiczne, które powstały podczas Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich w Bolesławcu oraz podarowane przez artystów współpracujących z ośrodkiem.

Podczas ekspozycji zaprezentowane zostaną też prace malarskie (będące częścią zbiorów): Anny Nosowicz, Jerzego Rosołowicza, Alfonsa Mazurkiewicza, Siegrfieda Horsta, Kseniji Pantelić i Andrzeja Łączyńskiego.