Silny wiatr obrócił sygnalizację o 90 stopni

Silny wiatr obrócił sygnalizację o 90 stopni
fot. MZ Porywy wiatru mogą osiągać 90 km/h. W nocy siła wiatru ma osłabnąć. Jednak na sobotę synoptycy zapowiadają ponowne nasilenie wiatru.
istotne.pl wichura, wiatr, sygnalizacja, chrobrego

Porywy wiatru obróciły sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z Chrobrego. Sygnalizator dla kierowców dojeżdżających do skrzyżowania od ulicy Żwirki i Wigury został obrócony o 90 stopni i wygląda jakby był przeznaczony dla kierowców jadących ulicą Chrobrego, od strony dworca PKP. Obecnie na wszystkich sygnalizatorach, w obrębie tego skrzyżowania, miga żółte światło. Prosimy kierowców o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności.

To nie jedyna szkoda poczyniona przez silny wiatr w Bolesławcu i powiecie bolesławieckim. Od piątku do soboty straż pożarna interweniowała już ponad 20 razy. Strażacy wyjeżdżali głównie do usuwania z dróg powalonych drzew.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że silny wiatr osłabne w godzinach nocnych. Jednak w sobotę (10 stycznia) w ciągu dnia przewidywane jest ponowne nasilelnie wiatru. Wiatr wieje z północnego zachodu, w porywach może osiągać do 90 km/h.

Silny wiatr obrócił sygnalizację o 90 stopniSilny wiatr obrócił sygnalizację o 90 stopnifot. MZ
Silny wiatr obrócił sygnalizację o 90 stopniSilny wiatr obrócił sygnalizację o 90 stopnifot. MZ