23-latek ukradł 12-m kabel teletechniczny, grozi mu do 8 lat więzienia

23-latek ukradł 12-m kabel teletechniczny, grozi mu do 8 lat więzienia
fot. włodi/Wikimedia Commons Straż Ochrony Kolei z Węglińca otrzymała informację, że na szlaku Bolesławiec–Zebrzydowa znajduje się porzucony samochód marki Volkswagen. Okazało się, że jego 23-letni kierowca zatrzymał się, by ukraść 12 metrów kabla.
istotne.pl policja, kradzież, straż ochrony kolei

Dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu otrzymał informację, że na szlaku Bolesławiec–Zebrzydowa znajduje się porzucony samochód osobowy marki Volkswagen. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy w pobliżu pojazdu stwierdzili świeżo wykopane doły w ziemi. Z jednego z nich wystawał ucięty kabel teletechniczny, do którego przywiązana była linka stalowa. Przy samochodzie zabezpieczono piłkę do cięcia metalu, a o zdarzeniu powiadomiono Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu.

Nowogrodzieccy policjanci ustalili właściciela pojazdu. W bagażniku samochodu funkcjonariusze SOK i policji znaleźli 12 metrów kabla teletechnicznego pochodzącego z kradzieży, pociętego na 8 odcinków, oraz podnośnik służący do wyciągania kabli z ziemi.

Ujęty 23-letni mieszkaniec Nowej Wsi przyznał się do kradzieży. Okazało się, że mężczyzna pozostawił samochód przy szlaku, bo rozładował mu się akumulator.

Sprawcą zajęli się policjanci z Nowogrodźca. 23-latkowi może grozić nawet do 8 lat więzienia.

SOK/ii