II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu - szkoła z pasją

II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu - szkoła z pasją
fot. II Prywante Gimnazjum 17 grudnia (środa) o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów przyszłej klasy pierwszej. Jeżeli Twoje dziecko dokonało już wyboru, to przybywajcie do nas czym prędzej.
istotne.pl szkoła filmowa, 2pg bolesławiec

Jeśli jednak jeszcze nie podjęło decyzji, tym bardziej przyprowadź je do nas, aby zobaczyło i posłuchało co mamy do zaoferowania naszym uczniom.

II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu istnieje od 10 lat. To szkoła, która zrodziła się z pasji. Od 10 lat prowadzimy klasę o profilu żeglarskim. Wysoki poziom nauczania połączony z wychowaniem młodzieży to nasza dewiza. Naszym celem jest sprawienie by uczniowie mówili w kilku językach obcych. Nasza szkoła daje poczucie silnej więzi z rówieśnikami, poczucia własnej wartości, zdecydowania i śmiałości. Szkoła prowadzi dziennik elektroniczny pozwalający internetowo widzieć sukcesy ucznia.

Do wyboru języki dwa języki obce: angielski, niemiecki i francuski (jako jedyni w mieście uczymy języka francuskiego). Mała szkoła, niedostępna dla obcych osób. Mała ilość uczniów nie pozwala na powstawanie anonimowej przemocy. Monitoring szkolny. Szkoła zapewnia cotygodniowe zajęcia pływackie. Możliwość zdobywania stopni: żeglarskich, motorowodnych, płetwonurkowania i ratownika WOPR. Wiele wyjazdów: narciarskich, turystycznych, żeglarskich. Szkoła oferuje co roku obóz żeglarski oraz rejs po Mazurach.

NASZE MOTTO TO SZKOŁA Z PASJĄ

Zastanawiasz się gdzie posłać syna lub córkę do gimnazjum? Ale chcesz mieć pewność, że będzie tam bezpieczne, czas spędzi aktywnie i będzie rozwijało swoje zdolności? Chcesz aby szkoła zadbała również o czas pozalekcyjny? Pragniesz aby było dobrze przygotowane do dalszej nauki i startu w dorosłe życie? Poznało realny świat poza komputerem? Przyjdź i zobacz co oferuje Twojemu dziecku i Tobie II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu!

WYNIKI W NAUCE

Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego w 2014 r. wyglądały następująco na tle miasta Bolesławiec i województwa Dolnośląskiego:

 j. polskiHistoria i wos.matematykaFizyka, chemia, geografia, biologiaj. angielski podstawowyj. angielski rozszerzony
II PRYWATNE GIMNAZJUM 79,3 65,7 63,8 68,5 94,8 86,7
BOLESŁAWIEC 66,7 58,9 49,3 50,7 67,5 66,3
DOLNY ŚLĄSK 65,6 57,7 45,7 50,9 66,3 48,5


CO POZA SZKOŁĄ

Oprócz nauki ważny jest czas wolny. Nasi uczniowie biorą udział w rozmaitych aktywnościach: ZHP, zajęcia filmowe, fotograficzne, produkcja filmowa i telewizyjna, zajęcia artystyczne, a ponadto obozy żeglarskie, obozy narciarskie w Czechach, rejsy żeglarskie na Mazurach i Morzu Śródziemnym, biwaki, rajdy, jazda konna itp. I odnoszą sukcesy: Konkursy Marynistyczne w Szczecinie (III miejsce w Polsce 2011, II w 2012, II w 2013) , sztafety pływackie, jak również zdobywają uprawnienia ratownika WOPR oraz żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego.


CO NOWEGO?
BOLESŁAWIECKA SZKOŁA FILMOWA

Już od września młodzi ludzie będą mieli szanse wejść w świat filmu i nowoczesnych mediów, a to za sprawą Bolesławieckiej Szkoły Filmowej – pierwszego w Polsce tego typu gimnazjum! Naszą bazą jest II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu, gdzie przyszli gimnazjaliści będą mogli od podstaw poznać tajniki produkcji filmowej i telewizyjnej, popracować za kamerą, sprawdzić się w ciężkim fachu reżysera, zadbać o dźwięk oraz poznać istotę montażu, który jak mówią filmowcy – potrafi zdziałać cuda. Brzmi świetnie? Oczywiście. Profesjonalny sprzęt, który jest trudno osiągalny dla ludzi spoza branży, dla uczniów Naszej Szkoły będzie codziennością. Czuwać będą nad tym instruktorzy filmu, którzy wszystkie jego aspekty poznali na własnej skórze.

Reżyseria i scenopisarstwo, sztuka operatorska, montaż czy dźwięk, to tylko niektóre przedmioty i zajęcia, w których będą uczestniczyli nasi uczniowie. Ponadto w trakcie nauki młodzi filmowcy zrealizują własną profesjonalną etiudę filmową, którą z dumą zaprezentują swoim bliskim i przyjaciołom w kinie na oficjalnej premierze.

Szóstoklasisto! Nie wahaj się dłużej. Podążaj za marzeniami i produkuj sny tak jak zrobił to Steven Spielberg.

Rodzicu! Zaufaj naszej pasji i doświadczeniu.

Nasza pierwsza produkcja filmowa:

II PRYWATNE GIMNAZJUM
Bolesławiecka Szkoła Filmowa
Bolesławiec ul. Bankowa 6e/2
Tel. 75 732-22-86, lub 607447334
www.boleslawieckaszkolafilmowa.pl
boleslawieckaszkolafilmowa@wp.pl
Gimnazjum posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Sekretariat szkoły czynny codziennie od godz. 8-15

Cele szkoły:

  1. Wysoki poziom nauczania, interesujące metody nauczania, małe klasy – pojedyncze ławki,
  2. Opanowanie 2 języków obcych, więcej godzin nauki (po 4 godziny każdego języka tygodniowo)
  3. Wychowanie młodzieży, program wychowawczy oparty na sprawdzonych wzorcach wychowania: żeglarskim, harcerskim, sportowym dającym młodzieży umiejętność radzenia sobie w zespole, poczucie silnej więzi z rówieśnikami, rozwija osobowość, wyobraźnię, poczucie własnej wartości, zdecydowania i śmiałości,
  4. Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, mała szkoła, niedostępna dla obcych osób,
    mała ilość rówieśników niepozwalająca na powstawanie anonimowej przemocy. Szkołę monitorują kamery,
  5. Ogólny rozwój fizyczny, w ramach zajęć W-F pływanie na basenie w godzinach popołudniowych zajęcia w klubie sportowym. Możliwość zdobycia stopni żeglarskich, motorowodnych, płetwonurkowania, ratownika WOPR oraz wiele zorganizowanych wyjazdów (np. narciarskich, turystycznych) i rejsów.

Chcesz dowiedziec się czegoś więcej o szkole? Zapraszamy na spotkanie organizacyjne: 17 grudnia o godzinie 18.00 w II Prywatnym Gimnazjum przy ul. Bankowej 6e/2.