Ciepłe przyjęcie Garbuski w Kruszynie

Ciepłe przyjęcie Garbuski w Kruszynie
fot. GOKIS Mała Matylda i jej przyjaciele podróżują po Gminie Bolesławiec i wszędzie spotykają się z gorącym przyjęciem.
istotne.pl kruszyn, grażyna hanaf, gokis bolesławiec, garbuska

Autorka bajki „Garbuska” odwiedziła Dom Ludowy w Trzebieniu, gdzie wraca w kwietniu z opowieściami o Maroku, Dom Ludowy w Kraśniku Dolnym i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kruszynie. Kolejna wizyta będzie w bibliotece w Żeliszewie. Tę przemiłą trasę promującą bajkę zorganizowała dla pisarki Beata Widera z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

W Kruszynie przyjęto Grażynę Hanaf równie ciepło i serdecznie jak w Trzebieniu i Kraśniku. Dzieci chętnie malowały Garbuskę, choć na początku trzeba było im wyjaśnić, kim tak naprawdę jest osoba garbata i jak wygląda. Na spotkanie pisarka przywiozła też oryginalne islustracje do bajki stworzone przez Annę Chaberek.

Na spotkanie przybyli rodzice i dziadkowie z dziećmi oraz radni: Grażyna Łucka z Łazisk oraz Rafał Janiec z Kruszyna. Wszystkim podobała się prelekcja, czytanie bajki oraz warsztat spełniania życzeń, choć jedna z dziewczynek nie miała ani jednego życzenia.

– To spotkanie jak inne było wyjątkowe – mówi Grażyna Hanaf. – A o tej dziewczynce wciąż myślę. Przemiłe dziecko z bardzo ładnymi oczami, powiedziałabym marzącymi, które nie miało ani jednego marzenia. W Kraśniku była dziewczynka, która od razu, bez skrępowania chciała wszystkiego: dobrego męża, pieniędzy i świetnego samochodu, biła z niej radość i taki apetyt na życie. W tej drugiej dziewczynce był spokój, powaga, cisza, mam nadzieję, że tylko na warsztacie nie ujawniła swoich marzeń, a w życiu będzie ich miała mnóstwo – dodaje autorka Garbuski.

Garbuska w KruszynieGarbuska w Kruszyniefot. Gokis
Garbuska w KruszynieGarbuska w Kruszyniefot. Gokis
Garbuska w KruszynieGarbuska w Kruszyniefot. Gokis
Garbuska w KruszynieGarbuska w Kruszyniefot. Gokis

Poniżej prezentujemy piękne rysunki z Kruszyna, ich autorzy to: Wiktoria Roman, Amelia Mazurkiewicz, Zosia Marszałek, Szymon, Dominika, Karol, Martyna Plis i Aneta Zawrotniak.