Biegiem upamiętnili naszych bohaterów

Biegiem upamiętnili naszych bohaterów
fot. Radosław Popieliński 161 biegaczy wzięło udział biegu „Tropem Wilczym”, zorganizowanym przez Klub Biegacza Bolesławiec oraz Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”.
istotne.pl bieg, żołnierze wyklęci, klub biegacza bolesławiec

1 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w wielu miastach organizowany jest bieg pod nazwą Tropem Wilczym”. W tym roku dzięki Klubowi Biegacza Bolesławiec oraz Stowarzyszeniu Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” do tej inicjatywy przystąpił Bolesławiec.

Biegacze rywalizowali na leśnej trasie w parku przy ulicy Piastów. Dystans 1963 m ukończyło 161 zawodników i zawodniczek. Jak zawsze przy okazji takich imprez, wielu uczestników przybyło wraz z całymi rodzinami. Po biegu każdy otrzymał pamiątkowy medal. Wszyscy mogli spróbować żołnierskiej grochówki oraz upiec kiełbasę przy ognisku.

Poniżej filmik Andrzeja Stefańczyka:

Sukces biegu to zasługa Klubu Biegacza oraz ich przyjaciół ze Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”.

Wyniki:

 • w kategorii kobiet
  1. Monika Lachowska
  2. Marcelina Drozdek
  3. Kamila Bram
 • w kategorii mężczyzn
  1. Kamil Makoś
  2. Damian Sztych
  3. Leszek Becla

W ubiegłym roku w nasze miasto przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię”. Okazało się, że w Bolesławcu jest duża grupa biegaczy uczestnicząca w zawodach i mająca wiele świetnych pomysłów. Postanowiliśmy to wykorzystać. Tak powstał Klub Biegacza Bolesławiec. Obecnie zrzeszonych: 33 biegaczy.

– Klub organizuje wyjazdy na zawody, pomaga w ich organizacji innym oraz sam będzie organizował biegi w Bolesławcu. Poza tym organizuje czas wolny poprzez wyprawy, np. na wspinaczkę skałkową czy spływy pontonowe – powiedział Dariusz Łomański, trener akcji BiegamBoLubię

– Ten bieg był pierwszym, jaki organizowaliśmy. Jest to niełatwe zadanie. Kosztowało mnóstwo wysiłku wszystkich klubowiczów oraz ich rodzin, za co im dziękuję. Na szczęście jednak udało się przeprowadzić bieg bez większych potknięć. Drobne błędy, jakich nie uniknęliśmy, jak choćby z organizacją mety, wyeliminujemy w następnych zawodach – dodał prezes Klubu Biegacza Bolesławiec Łukasz Król.

Na bieg przybyły całe rodziny, aby kibicować lub wziąć w nim udział. – Wspaniała impreza. Widać, że w Bolesławcu coraz więcej ludzi korzysta z tej formy aktywności fizycznej i jest duże zapotrzebowanie na takie biegi. Oby było ich więcej – powiedział jeden z uczestników.

Od marca w Bolesławcu rusza liga biegowa

– Klub Biegacza chce organizować lub współorganizować jeden bieg w miesiącu pod nazwą Ligi Biegowej. Zależy nam szczególnie na tym, aby przyciągnąć do biegania dzieci, młodzież oraz tych wszystkich, którzy jeszcze wahają się, czy warto biegać. Biegi będą typową amatorską i rodzinną imprezą. Liga będzie miała swój regulamin, a po jej zakończeniu postaramy się zrobić podsumowanie i wręczyć nagrody najlepszym – dodał Łukasz Król.

Organizatorzy biegu dziękują za wparcie i pomoc: Stowarzyszeniu Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”, MOSiR Bolesławiec, MZGK Bolesławiec, KGHM Polska Miedź S.A., Firmie Transportowej Import-Eksport Mirosław Seneszyn, Firmie Transport Międzynarodowy Spedycja Handel Eksport Import ROAN, strażakom z OSP Czerna, Staroście Bolesławieckiemu oraz Wójtowi Gminy Bolesławiec.

Dariusz Łomański/ii