Puzzling w Kruszynie

Puzzling w Kruszynie
fot. GOKIS Maraton układania puzzli organizowany przez GOKiS to jedna z najpopularniejszych imprez w naszej gminie.
istotne.pl maupa, gokis bolesławiec

"Athabasca River, Jasper National Park" to nazwa wzoru, z którym zmagali się tegoroczni uczestnicy Maratonu Układania Puzzli „MAUPa”, który się rozpoczął w ostatni dzień lutego, a skończył się w marcu.

Nie zmieniły się zasady: w konkursie brały udział 4-osobowe drużyny (z możliwością jednej wymiany). Wyjątkową kreatywnością wykazują się drużyny przy wymyślaniu swej nazwy i tak ostatecznie walczyły ze sobą: „Grupa nie na żarty”, „Wesoła Czwórka”, „ Grupa Pościgowa” , „ Może być problem” , „W tym roku ułożymy”, „ Drużyna ES”, „ Dream Team”, „ Quatro Ragazze” , „Dzikie Koty”, „Czarne Diabły”, „Waleczne orły”.

Imprezę rozpoczął strzałem z pistoletu startowego zastępca wójta Roman Jaworski. Nie obyło się bez tradycyjnego już jęku wszystkich drużyn, gdy ujrzały wzór do układania (do momentu losowania był objęty tajemnicą). Po niedługim czasie drużyny stwierdziły, iż nic nie dorówna „śnieżnemu leopardowi” z ubiegłego roku i tegoroczny wzór do najgorszych nie należy.

Układali, układali …i układali. Dla nieukładających z zamiłowania rzecz nie do pojęcia. Jak można tyle godzin spędzić wyszukując i dopasowując 1500 malutkich kawałeczków. Po 4 godzinach, 6 minutach, 18 sekundach pierwsza drużyna zakończyła tę przyjemność, a była to niezwyciężona już siódmy rok „Grupa Pościgowa”.

Inne drużyny w żartach zasugerowały, aby w następnym roku tegoroczne zwyciężczynie Karolina Wieczorek, Agnieszka Kołodziej, Bożena Wieczorek, Natalia Kołodziej rozpoczęły układanie dwie godziny później. Na drugie miejsce trzeba było „nieco” poczekać. Po 7 godzinach, 29 minutach i 27 sekundach „Drużyna nie na żarty”, Marzena Szymborska, Agata Żuk, Natalia Górak i Danuta Kawałko, zakończyła układanie. Na trzecie miejsce nie trzeba było czekać aż tak długo, bo po niespełna pół godzinie swoje puzzle skończyli układać zawodnicy z „Wesołej Czwórki” (Bogusława Ostapiuk, Alina Kotlarska, Kamil Kotlarski i Monika Udzielak).

Tuż za nimi podium uplasowały się „Dzikie koty” i „Drużyna ES”. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc medale i nagrody rzeczowe. Następna „MAUPa” już za rok, a zgłoszenia do niej Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie będzie przyjmował już od 1 grudnia. Sponsorem puzzli konkursowych oraz nagród była firma Castorland.