Siedmioro młodzików Bolesłavii na medal

Zawodniczki
fot. Dariusz Łomański Po ubiegłotygodniowych sukcesach juniorów w Halowych Mistrzostwach Polski (3 medale) przyszła kolej na ich młodszych kolegów, którzy w ostatnią sobotę rywalizowali w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w Wałbrzychu.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia

Podopieczny Tomasza Markowskiego Dawid Borysewicz pewnie zwyciężył w pchnięciu kulą, wyprzedzając kolejnego zawodnika o ponad 1,5 m (12.71 m). Złoty medal wywalczył też w biegu na 600 m podopieczny Ryszarda Posackiego Kamil Kawka (1.38.06), pokazując, że po ubiegłorocznej kontuzji nie ma już śladu.

– Cieszę się, że zdrowie dopisuje. Przepracowałem solidnie ostatnie miesiące. Wziąłem udział w zgrupowaniu i myślę, że będzie stać mnie na nawiązanie walki z najlepszymi zawodnikami w kraju – powiedział Kamil.

Dawid BorysewiczDawid Borysewiczfot. Dariusz Łomański
Kamil Kawka (w środku) i trener Ryszard PosackiKamil Kawka (w środku) i trener Ryszard Posackifot. Dariusz Łomański

Inna zawodniczka tego trenera Aleksandra Niezgoda zdobyła srebro w biegu na 60 m (8.24 s).

Pierwsza z lewej: Aleksandra NiezgodaPierwsza z lewej: Aleksandra Niezgodafot. Dariusz Łomański

Do ostatnich metrów ważyły się losy złotego medalu w chodzie na 3000 m. Ostatnich metrów tej konkurencji, w której dzielnie walczyła Marcelina Drozdek, nie powstydziłyby się największe lekkoatletyczne imprezy. Niestety, podopieczna Bartosza Grumana przegrała złoto dosłownie na linii mety (16.51.55 min).

Marcelina DrozdekMarcelina Drozdekfot. Dariusz Łomański

Tradycyjnie nie zawiódł naszych oczekiwań w skoku wzwyż Przemysław Mienculewicz. Zawodnik trenera Pawła Wiśniewskiego, skacząc na wysokość 1.65 m, wywalczył drugie miejsce. W finale skoku w dal rywalizowały dwie zawodniczki Bolesłavii – Eryka Janiec i Natalia Piotrowska. Tym razem lepsza okazała się Eryka, zajmując drugie miejsce w konkursie (4.63 m). Natalia zdobyła brąz (4.55 m) oraz „dorzuciła” jeszcze siódme miejsce w biegu na 60 m (8.61 s).

Przemysław MienculewiczPrzemysław Mienculewiczfot. Dariusz Łomański
Natalia Piotrowska i Eryka JaniecNatalia Piotrowska i Eryka Janiecfot. Dariusz Łomański

Czwarte miejsce w skoku w dal wywalczył Bartosz Kozak (5.02 m). Zawodnik był też siódmy w biegu na 60 m (7.95 s). Szóste miejsca zajęli: Jakub Karaban na 60 m przez płotki (11.65 s), Anna Rudek na 60 m (8.66), Paulina Dobiech w skoku wzwyż (1.35 m), Wiktor Wilk na 600 m (1.48.06 min). Z ósmym miejscem wraca Jakub Karaban w skoku w dal (4.63 m).