W Nowogrodźcu pamiętali o Żołnierzach Wyklętych

W Nowogrodźcu pamiętali o Żołnierzach Wyklętych
fot. freeimages.com (hux) Oddajemy hołd Żołnierzom Wyklętym: bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski – mówił burmistrz Robert Relich.
istotne.pl nowogrodziec, historia, uroczystość, żołnierze wyklęci

W niedzielę 1 marca burmistrz Nowogrodźca Robert Relich oraz przedstawiciele Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i BWP w Nowogrodźcu: Józef Komar, Eugeniusz Braszka i Zofia Bokszańska złożyli kwiaty pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny w Nowogrodźcu, oddając hołd poległym i pomordowanym członkom podziemia niepodległościowego, którzy przeciwstawiali się sowietyzacji kraju.

Wśród uczestników uroczystości nie zabrakło młodzieży. Młodzi ludzie są przyszłością naszego kraju, dlatego tak ważne jest, aby pamięć o bohaterach narodowych, o duchu polskości przetrwała i była nadal przekazywana kolejnym pokoleniom przez naocznych świadków tamtych wydarzeń.

Obchody świętaObchody świętafot. UM Nowogrodziec

– Oddajemy hołd Żołnierzom Wyklętym: bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. Chociaż walczyli z okupantem o wolną Polskę, władza ludowa okrzyknęła ich wrogami państwa. Byli szykanowani, skazywani na długie wyroki. Pamięć o nich to moralny obowiązek Polaków – mówił burmistrz Nowogrodźca Robert Relich.

UM Nowogrodziec/ii