Chcieli okraść samochód dostawczy – zostali zatrzymani w trakcie włamania

Pęknięta szyba
fot. www.sxc.hu Trzech mieszkańców Polkowic chciało okraść samochód dostawczy. Gdy nie udało się im otworzyć pojazdu, wybili szybę.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto lubin

Reklama

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 3 maja, po 2:00. Policjanci z wydziału prewencji lubińskiej KPP zatrzymali dwóch dziewiętnastolatków i jednego 18-latka. Cała trójka to mieszkańcy Polkowic.

Mundurowi, patrolując osiedle Centrum, zauważyli włączone światła awaryjne w samochodzie dostawczym. Postanowili to sprawdzić. Wówczas zza pojazdu wybiegł mężczyzna, który wsiadł do samochodu osobowego i odjechał. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

Po zatrzymaniu uciekiniera okazało się, że w samochodzie są jeszcze dwaj mężczyźni. Trio zostało zatrzymane i trafiło do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, mieszkańcy Polkowic przyjechali do Lubina samochodem osobowym. Dwóch z nich zostało w aucie, aby obserwować okolicę. Trzeci w tym czasie próbował włamać się do pojazdu dostawczego. Gdy nie zdołał pokonać zamków, wybił w nim szybę. Sprawcy nie zdołali nic ukraść z wnętrza, gdyż zostali przyłapani na gorącym uczynku.

Teraz polkowiczanom grozi do 10 lat więzienia.

KPP Lubin/ii

Reklama