Zgłoszenia na Akademickie Mistrzostwa Polski w XCO zakończone

Wyścig
fot. Grzegorz Miedziński Reprezentanci 38 uczelni wyższych walczyć będą w Jeleniej Górze o medale w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych. Jak zwykle będzie wiele emocji.
istotne.pl 0 zawody, kolarstwo, miasto jelenia góra

Reklama

Od kilku już lat rywalizacja w ramach cyklu Akademickich Mistrzostw Polski odbywa się w systemie jednorocznym. To ponad 30 dyscyplin sportowych, ponad 70 imprez i ponad 15 tysięcy osób uczestniczących w zawodach na wszystkich szczeblach rozgrywek. Potężny system wymaga odpowiedniego uporządkowania, dlatego zgłoszenia na mistrzostwa oraz weryfikacja odbywa się poprzez elektroniczną bazę danych. To pozwala na sprawne i profesjonalne organizowanie zawodów.

W tym roku na Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim (format XCO) zgłoszone zostały 92 kobiety oraz 164 mężczyzn z 38 uczelni wyższych z całego kraju. Ostatnie dni przed imprezą zweryfikują jeszcze te liczby, jednak już teraz robią one wrażenie.

Przypominamy także o wyścigu dodatkowym czyli „Jelenia Góra MTB Race”, który odbędzie się w niedzielę 31 maja, między wyścigiem głównym kobiet i mężczyzn. Rejestracji można dokonać na: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1679.

Oprócz tego organizatorzy zapraszają na bezpłatne Seminarium Szkoleniowe (pt. „Współczesny trening kolarski”) w sobotę 30 maja w Hotelu Mercure Jelenia Góra (rozpoczęcie o godz. 17:00). Wykłady poprowadzą Daniel Paszek, Cyclo Trener, Diagnostix [„Badania wydolnościowe w praktycznym zastosowaniu treningu kolarza”], oraz Piotr Kosmala, Sportovia.com [„Sportovia – nowatorska platforma mobilnej komunikacji z trenerem”]. Szczegółowe informacje o szkoleniu na: http://www.amp-mtb.pl/index.php/component/k2/item/23-seminarium-szkoleniowe.

Śledź informacje o imprezie na Facebooku.

Grzegorz Miedziński

Reklama