Adam Goleński mistrzem Dolnego Śląska młodzików

Ping-pong
fot. freeimages.com (Capgros) W niedzielę 3 maja w Brzegu Dolnym odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w tenisie stołowym. Znakomity występ zaliczył w nich reprezentant TOP Bolesławiec Adam Goleński, który okazał się najlepszy i wywalczył tytuł mistrzowski.
istotne.pl 0 top bolesławiec, tenis stołowy

Turniej w Brzegu Dolnym odbywał się w pięknej hali sportowej im. Andrzeja Grubby. Przy stołach zaprezentowało się ponad stu młodych tenisistów stołowych z całego Dolnego Śląska. W turnieju chłopców udział wzięło 48 graczy.

Zawody rozgrywano podobnym systemem, jaki stosuje się w turniejach kwalifikacyjnych. By znaleźć się w finałowej ósemce, trzeba było przebić się przez dwustopniowe eliminacje. Powalczyć najpierw w tzw. turnieju kwalifikacyjnym, a potem – w razie braku bezpośredniego awansu do Turnieju Głównego – w turnieju o II miejsce.

System taki powoduje, że sporo zawodników musi rozgrywać po kilka trudnych spotkań. M.in. taki los spotkał Adama Goleńskiego. W wyniku rozstawienia podopieczny trenera Łukasza Jaźwca przystąpił do turnieju kwalifikacyjnego w II rundzie. Jego przeciwnikiem był w niej Jakub Mazurczak z KS Polkowice. Adaś pokonał go 3:0, podobnie jak w III rundzie Dariusza Sobczaka z GLKS Orlęta Krosnowice. W IV rundzie (ćwierćfinał) reprezentant TOP 3:0 pokonał Adama Ucherka z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, by w półfinale ulec Dominikowi Kotowi z MKS Rokita Brzeg Dolny.

Awans do tej strefy dał Adamowi prawo do gier w tzw. turnieju o II miejsce. W nim to bolesławianin był najskuteczniejszym z „przegranych” w pierwszej rywalizacji. Najpierw 3:0 pokonał Pawła Sielskiego z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, by w półfinale – tym razem 3:2 – pokonać ponownie Adama Ucherka i 3:2 zwyciężyć w finale Oskara Jadacha z LZS SKS Raszówka.

W Turnieju Finałowym Adam Goleński ponownie był bezbłędny. W meczu o miejsca 5-8 pokonał 3:1 Dominika Kota, w spotkaniu o lokaty 3-4 ponownie 3:1 ograł Adama Ucherka, by w meczu o I miejsce wygrać 3:1 z Jakubem Matkowskim (UKS GOKiS Kąty Wrocławskie). Właśnie ta prestiżowa wygrana dała Adamowi tytuł mistrzowski oraz awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików.

Podkreślić warto, że Adam Goleński jest – jak dotąd – pierwszym młodzikiem z TOP Bolesławiec, jaki zdobył tytuł mistrza Dolnego Śląska. Za niedzielny występ gratulacje należą się nie tylko zawodnikowi, ale i jego szkoleniowcowi, którym jest czynny jeszcze tenisista stołowy TOP Łukasz Jaźwiec.