Na pięciu pracowników tylko dwóch trzeźwych

Piła
fot. freeimages.com (cx_ed) Lubińscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Straży Leśnej oraz Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzili kontrole dwóch firm zajmujących się wykonywaniem prac leśnych. Na 5 pracowników tylko 2 było trzeźwych.
istotne.pl 0 alkohol, policja, kontrola, miasto lubin

Reklama

Na terenie powiatu lubińskiego doszło do tragicznych zdarzeń z udziałem pracowników zajmujących się wycinką drzew. Tego typu prace z reguły prowadzone są w miejscach rzadko uczęszczanych. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, Straży Leśnej oraz Państwowej Inspekcji Pracy, postanowili sprawdzić, jak obecnie wykonywane są tego typu prace.

Skontrolowano dwie firmy zajmujących się wycinką drzew na terenie powiatu lubińskiego. Efekty były porażające. Na pięciu pracowników tylko dwóch było trzeźwych. Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kontrolowani nie posiadali ubrań ochronnych czy też kasków. Prace były prowadzone z naruszeniem wielu przepisów bhp.

Sprawą zajmuje się PIP, która zdecyduje, jakie kary zostaną nałożone na właścicieli firm oraz na samych pracowników. Policja zapowiada, że kontrole będą kontynuowane.

KPP Lubin/ii

Reklama