Napadli na sklep w Karpaczu – zostali już aresztowani

Światła policyjne
fot. MZ Napastnicy sterroryzowali pracownicę sklepu, a następnie ukradli kasę fiskalną oraz 8 piw.
istotne.pl 0 policja, kradzież, karpacz, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali trzech mieszkańców Karpacza w wieku od 18 do 25 lat podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 14 lutego 2015 roku, około godziny 23.55 w Karpaczu. O napadzie oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze powiadomiła właścicielka sklepu.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że tego dnia, tuż przed zamknięciem do sklepu, wbiegło trzech zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich za pomocą pałki teleskopowej rozbił szybę w gablocie chłodniczej, natomiast drugi za pomocą przedmiotu przypominającego broń palną, sterroryzował pokrzywdzoną. Trzeci z nich z kolei ukradł kilka piw. W rezultacie ich łupem padła szuflada z kasą fiskalną wraz pieniędzmi oraz kilka piw.

Prowadzone w tej sprawie czynności zarówno procesowe, jak i operacyjne pozwoliły na wytypowanie, a następnie zatrzymanie osób podejrzewanych o ten czyn. Napastnikami okazali się trzej mieszkańcy Karpacza. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama