Potencjał inwestycyjny Bolesławca doceniony w Oxfordzie

Potencjał inwestycyjny Bolesławca doceniony w Oxfordzie
fot. UM Bolesławiec Miasto Bolesławiec zostało wyróżnione międzynarodową flagą i certyfikatem atrakcyjności inwestycyjnej „Prime Business Destination” przez Europe Business Assembly (EBA) w Londynie.
istotne.pl 0 nagroda, inwestycja, wyróżnienie

Reklama

EBA jest organizacją pozarządową o międzynarodowej renomie z siedzibą w Oxford w Zjednoczonym Królestwie, która od 15 lat działa na rzecz dialogu pomiędzy ekspertami, naukowcami, inwestorami i samorządami lokalnymi, realizując liczne projekty w Europie, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Międzynarodowi eksperci EBA ocenili wysoko rozwój miasta Bolesławca i jego potencjał inwestycyjny. Zaszczytne wyróżnienie dla Bolesławca odebrał prezydent miasta Piotr Roman.

Potencjał inwestycyjny Bolesławca doceniony w OxfordziePotencjał inwestycyjny Bolesławca doceniony w Oxfordziefot. UM Bolesławiec

Ceremonia wręczenia odbyła się podczas Achievements Forum (Forum Osiągnięć) organizowanym przez Europe Business Assembly EBA (Europejskie Zgromadzenie Biznesowe) w Londynie. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób, w tym przedstawiciele biznesu i samorządu z ponad 20 krajów świata. Wśród wyróżnionych krajów europejskich znalazły się miasta m.in. z Węgier (Budapeszt), Portugalii (Braga), Bułgarii (Ruse), Rumunii (Timisoara, Arad).

Z Polski oprócz Bolesławca zaszczytne wyróżnienie otrzymał Rzeszów i Płock. - To bardzo cieszy, że nasze miasto zostało dostrzeżone i wybrane przez komitet ekspertów EBA jako teren atrakcyjny inwestycyjnie i otrzymało prestiżową nagrodę – certyfikat i flagę Prime Business Destinations. Było to dla nas wielkim zaskoczeniem, że zostaliśmy dostrzeżeni wśród tylu innych miasta w Europie na świecie – mówi prezydent Bolesławca Piotr Roman. Warto podkreślić, że wyróżnienia stanowią podstawę do tworzenia światowego rejestru wiodących miast, regionów i organizacji atrakcyjnych dla inwestycji.

Reklama