Popularna sala kameralna w Forum

Sala Kameralna w kinie Forum
fot. BOK-MCC Prawie 1700 widzów w ciągu pierwszego miesiąca w sali kameralnej. Od 25 września bolesławieckie kino ma dwie sale. Dzięki temu repertuar kina jest znacznie bogatszy.
istotne.pl 0 forum, bok - mcc

Reklama

Kameralna sala na 49 osób pozwala na wyświetlanie w Forum kilkunastu tytułów miesięcznie. Oprócz typowo komercyjnych filmów granych w dużej sali, w repertuarze bolesławieckiego kina, znalazło się miejsce na ambitniejsze filmy dla wytrawnych widzów, które można grać premierowo.

W ciągu ostatniego miesiąca w sali kameralnej wyświetlono siedem fimów w tym sześć premier: "Pszczółka Maja", "Jeziorak" (polski kryminał nagrodzony na festiwalach w Gdyni i Koszalinie), horror "Annabelle", najnowszy film Xaviera Dolana "Mama", francuska komedia "Spódnicę w górę", najnowszy film Magdaleny Piekorz "Zbliżenia" oraz przedpremierowo "Bogowie" laureat Złotych Lwów w Gdyni.

W sali kameralnej odbyły się również seanse w ramach dwóch festiwali filmowych, które zorganizowano z myślą o najmłodszych. Pierwszy z nich to odbywający się równocześnie w 15 miastach w Polsce Festiwal Filmowy "Kino dzieci". Drugi festiwal to "Polskie Kino Młodego Widza".

Repertuar sali kameralnej w listopadzie

Nowa, kameralna sala z ambitnym repertuarem, bez reklam i popcornu, to miejsce dla filmowych koneserów. W listopadowym repertuarze premierowo wyświetlane będą: najnowsza komedia Jerzego Stuhra "Obywatel", pełnometrażowy film dokumentalny "Gottland" oraz największy francuski przebój tego roku "Za jakie grzechy, dobry Boże?".

Sala kameralna będzie miejscem, w którym po raz pierwszy w Bolesławcu, wspólnie z Fundacją Katarynka 20 listopada zorganizowane zostaną pokazy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i napisami dla niesłyszących. Szczegółowy repertuar Kina Forum prezentujemy na stronie kina Forum

Kameralna sala w kinie Forum powstała ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec, a jej wyposażenie zostało dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Reklama