Powstaje kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym

Inwestycja
fot. UM Legnica Na legnickim Cmentarzu Komunalnym trwają zaawansowane prace przy budowie kolumbarium ze 178 niszami na urny. Jeszcze w tym roku zakończy się pierwszy etap inwestycji.
istotne.pl 0 inwestycja, cmentarz, lpgk, miasto legnica

Reklama

Kolumbarium powstaje przy głównej drodze cmentarnej w miejscu, gdzie stał stary, zniszczony mur, ogradzający niegdyś dawny cmentarz. Właśnie ten mur został częściowo rozebrany. Wznoszona jest nowa konstrukcja. Jak informuje Józef Wasinkiewicz, prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy zakończy się w tym roku. Wówczas będzie gotowych 110 nisz na urny. Po zakończeniu drugiego etapu (w połowie przyszłego roku) dojdzie kolejnych 68 miejsc.

Z muru, na którym staje kolumbarium, zdemontowano stare epitafia. Zostaną one wyeksponowane w sektorze pamięci. Przy kolumbarium powstanie także miejsce, gdzie będą odprawiane ceremonie pogrzebowe.

Dodajmy, że kolumbaria są coraz bardziej popularnym miejscem pochówków. Na nowej legnickiej nekropolii w Jaszkowie również jest taki obiekt na około tysiąca nisz.

UM Legnica/ii

Reklama