Wre robota na Jaworzyńskiej i Grabskiego. Przez skrzyżowanie można już jechać po asfalcie

Inwestycja
fot. UM Legnica Na skrzyżowaniu ulicy Jaworzyńskiej z Grabskiego, na jezdni w kierunku obwodnicy zachodniej, została już wylana warstwa wiążąca asfaltu. I właśnie na tę nitkę został przeniesiony ruch samochodowy.
istotne.pl 0 inwestycja, um legnica, miasto legnica

Reklama

Po zamknięciu dla ruchu jezdni w kierunku centrum będą kontynuowane prace przy układaniu krawężników, studzienek i inne. W obrębie tego skrzyżowania na ukończeniu są także roboty związane z przebudową kanalizacji wodno-ściekowej. To bardzo skomplikowane i wymagające precyzji zadania. Przepięcia rurociągów odbywają się bowiem pod ciśnieniem płynącej wody. Już niebawem po zakończeniu tych robót zostaną zasypane głębokie wykopy.

Z kolei na ulicy Grabskiego układana jest kostka na jezdni, a także montowane krawężniki i układane płyty chodnikowe. Te prace są bardzo zaawansowane i widać już, jak bardzo zmienia się ten odcinek ulicy.

Dzięki zwiększeniu w tym roku środków budżetowych rozpoczną się kolejne roboty związane z kanalizacją deszczową rejonu Jaworzyńskiej w okolicach obwodnicy zachodniej. Ta kanalizacja będzie odprowadzała wodę do Kaczawy. Skorzystają również mieszkańcy budynków wspólnotowych, z których deszczówka, trafiając teraz do systemu, nie będzie już niszczyć fundamentów.

Przypomnijmy: roboty przy tej jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście rozpoczęły się pod koniec marca od prac rozbiórkowych przy ul. Grabskiego. W kwietniu drogowcy weszli na skrzyżowanie ul. Jaworzyńskiej z Muzealną, Skarbka i Gwarną. Prace na tym odcinku zostały już zakończone.

Na ul. Grabskiego roboty rozpoczęły się od wycięcia krzewów i drzew, które stały na przeszkodzie tej inwestycji. Kolejnym etapem była rozbiórka 13 starych obiektów gospodarczych, takich jak stodoły czy warsztaty. 11 z nich wcześniej miasto wykupiło od prywatnych właścicieli. Wymieniono także kanalizację. Przebudowana ul. Grabskiego na odcinku od ul. Wojska Polskiego będzie posiadała dwie jezdnie wyłożone kostką brukową, podobnie jak cały wcześniejszy odcinek tej ulicy, znajdującej się w strefie zabytkowej. Inwestycja na Grabskiego jest kolejnym etapem budowy zbiorczej drogi południowej, realizowanym w ramach przebudowy ul. Jaworzyńskiej. Prace na tym odcinku powinny zakończyć się do 22 grudnia br.

UM Legnica/ii

Reklama