Kolejne bezpłatne badania dla mieszkańców powiatu

Stetoskop
fot. freeimages.com (q83) Od 3 listopada mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowych badań profilaktycznych wczesnego wykrywania osteoporozy i raka prostaty. Na zlecenie Powiatu badania przeprowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Medycyny Pracy.
istotne.pl 0 zdrowie, rak, powiat lubiński, miasto lubin

Reklama

– Badanie mieszkańców planujemy rozpocząć od 3 listopada. Od tego dnia można będzie rejestrować się w naszej przychodni zarówno na badania densytometryczne, jak i badania w kierunku wykrywania raka prostaty. Te drugie będą również realizowane w obu przychodniach CDT Medicus w Lubinie – informuje Andrzej Śrutwa, prezes NZOZ Ośrodek Medycyny Pracy w Lubinie.

Bezpłatne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy mieszkanki powiatu lubińskiego w wieku od 45 do 65 lat będą mogły wykonywać w przychodni przy ulicy Słonecznej w Lubinie – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00 – po uprzedniej rejestracji osobistej lub telefonicznej pod numerami telefonu 76 841 01 00 lub 76 841 02 45.

Badania w kierunku wczesnego wykrywania raka prostaty dla mężczyzn w wieku pomiędzy 50 a 65 rokiem życia przeprowadzane będą w przychodni przy ulicy Słonecznej i w dwóch przychodniach CDT Medicus w Lubinie.

– Te badania będą wykonywane również w soboty. W celu rejestracji dzwonić należy do tej przychodni, w której pacjent będzie chciał przeprowadzić badanie – dodaje Andrzej Śrutwa. Medicus będzie prowadził rejestrację pod numerem telefonu 695 307 301.

– Ostatnimi punktami powiatowego programu ochrony zdrowia będą szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV oraz edukacja młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ruszyły już procedury przetargowe na wyłonienie wykonawców obu zadań i niebawem przystąpimy do realizacji ostatnich założeń programu – mówi Damian Stawikowski, wicestarosta lubiński.

Powiatowy program ochrony zdrowia będzie realizowany w latach 2014-2017, a Powiat zamierza przeznaczyć na jego realizację 4 mln zł.

Powiatowi urzędnicy przypominają również, że cały czas prowadzone są darmowe szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia. Zaszczepić się można w siedmiu placówkach medycznych na terenie powiatu lubińskiego, są to obie placówki Medicusa w Lubinie oraz przychodnia w Miłoradzicach 66, Szklarach Górnych 50, Siedlcach 34, Raszówce (przy ul. 1 Maja 12) oraz w Ścinawie (przy ul. Jagiełły 2).

Powiat Lubiński/ii

Reklama