Legnicka nekropolia przygotowuje się do dnia Wszystkich Świętych

Cmentarz
fot. UM Legnica Przed dniem Wszystkich Świętych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej trwa wielkie sprzątanie. Mogiły porządkują ich opiekunowie, pomagają uczniowie legnickich szkół i oczywiście pracownicy LPGK, które zarządza nekropolią.
istotne.pl 0 cmentarz, wszystkich świętych, lpgk, miasto legnica

Reklama

Uprzątane są głównie liście z grobów i alejek. Nie zapomniano o mogiłach, które nie mają opiekunów. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej apeluje, by odpady takie jak: trawa, naturalne kwiaty i wieńce, gałęzie czy liście wrzucać do ocynkowanych kontenerów. Na pozostałe odpady przeznaczone są kontenery w kolorze pomarańczowym. Tutaj mogą trafiać znicze, butelki plastikowe, torby i inne śmieci.

Na legnickiej nekropoli w ponad 41 500 mogiłach spoczywa ok. 47 tys. zmarłych. Wszystkie są sfotografowane, opisane i umieszczone w internetowym serwisie identyfikacji grobów Grobonet. Dzięki systemowi Grobonet, wpisując imię i nazwisko zmarłego, można w krótkim czasie zlokalizować mogiłę.

Na cmentarzu od trzech lat przy kaplicy jest ustawiony infokiosk, który ułatwia odnalezienie grobu. W tym roku zamontowano dodatkowo pięć tablic z mapami cmentarza. To też ułatwi poruszanie się po nekropolii. LPGK informuje, że 1 i 2 listopada w godz. 8:00-14:00 w biurze Zakładu Usług Pogrzebowych na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej będzie dyżurował pracownik tej firmy, który pomoże np. w znalezieniu mogiły lub w innych sprawach.

Także na drugiej legnickiej nekropolii w Jaszkowie trwają przygotowania do dnia Wszystkich Świętych. Nowy cmentarz komunalny wybudowany kosztem 25 mln zł został otwarty w maju minionego roku. Obecnie na terenie 11 hektarów znajdują się 32 kwatery, mogące pomieścić ok. 15 tysięcy mogił. Wystarczą one na około 15 lat. Do tej pory na tym cmentarzu dokonano już ponad 50 pochówków.

UM Legnica/ii

Reklama