ZSP w pierwszej dziesiątce

Uczennice
fot. Powiat Lubiński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie znalazł się w pierwszej dziesiątce najaktywniejszych szkół ponadgimnazjalnych, biorących udział w programie „Otwarta firma”. W projekcie brało udział aż 471 szkół z całej Polski.
istotne.pl 0 gala, wyróżnienie, miasto lubin

Reklama

– Spotkaliśmy się, aby uczcić podwójny sukces naszej szkoły. Znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce najaktywniejszych szkół w Polsce, biorących udział w programie „Otwarta firma”, a ponadto w kwietniu tego roku organizowaliśmy dni przedsiębiorczości i również zostaliśmy zauważeni. I znaleźliśmy się ponownie w dziesiątce najaktywniejszych szkół – powiedziała Ewa Zarzycka, dyrektorka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie.

W ubiegłym roku, podczas tygodnia przedsiębiorczości realizowanego w ramach programu „Otwarta firma”, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie brali udział w zajęciach zarówno z przedsiębiorcami działającymi na terenie Lubina i okolic, jak i z pracownikami takich instytucji jak: Urząd Skarbowy, Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego czy firm maklerskich. Zajęcia te miały na celu pokazać uczniom, na czym polega przedsiębiorczość, jak prowadzić własną firmę oraz jakie formalności czekają przyszłego przedsiębiorcę.

Jak mówią sami uczniowie, była to dla nich bezcenna lekcja. Oprócz teorii mieli oni okazję sprawdzić się również w praktyce i samodzielnie wypełnić PIT czy rozwiać swoje wątpliwości, zadając pytania specjalistom z różnych dziedzin przedsiębiorczości.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się zarówno przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą w zeszłorocznym programie oraz przedstawiciele instytucji wspierających tę inicjatywę.

– Dziękuję państwu za zaangażowanie i poświęcony czas na realizację zajęć z uczniami i przekazanie im wielu wartości i wiedzy niezbędnej w dorosłym życiu – dodała Ewa Zarzycka.

Powiat Lubiński/ii

Reklama