Finałowe tango w BOK-MCC

Spotkanie Cafe Tango w BOK-MCC
fot. Dariusz Uściński/BOK-MCC Zakończył się niezwykle popularny projekt „Cafe Tango”, polsko-czeskie warsztaty tańca. To drugi projekt warsztatów tanga argentyńskiego zrealizowany przez BOK-MCC. W poprzednim udział wzięli miłośnicy tańca argentyńskiego z Niemiec.
istotne.pl 0 taniec, bok - mcc

Reklama

Projekt zakończył się 25 października. W ostatnich zajęciach wzięło udział 43 osoby, 19 z Czech oraz 24 z Polski. W milondze uczestniczyło ponad 70 tancerzy. To pokazuje jak dużą popularnością cieszy się tango argentyńskie zarówno w Bolesławcu jak i w Jabloncu nad Nysą.

Zajęcia, po raz pierwszy w tym projekcie, prowadzili znakomici warszawscy instruktorzy Paulina i Jan Woźniak. Podczas tradycyjnej milongi para instruktorów wystąpiła ze specjalnym pokazem. Jest to para z najdłuższym stażem wśród polskich nauczycieli tanga i to właśnie oni jako pierwsi w Polsce zaczęli uczyć tanga opartego na komunikacji w parze, bez opracowanych choreografii.

Tancerzy podziwiali zastępcy prezydenta Iwona Mandżuk-Dudek i Kornel Filipowicz. Dyrektorka BOK-MCC Ewa Lijewska-Małachowska na ręce prezesa Stowarzyszenia „Cafe Tango” złożyła serdeczne gratulacje z okazji zakończenia projektu.

Projekt napisał i koordynował Dariusz Uściński. W ramach projektu „Cafe Tango polsko-czeskie warsztaty tańca" przez pięć kolejnych miesięcy, od czerwca do października 2014 roku, w BOK-MCC odbywały się jednodniowe zajęcia warsztatowe w dwóch grupach: początkującej i średniozaawansowanej. Każdorazowo, sobotnie zajęcia kończyły się wieczorną milongą, czyli wspólnym spotkaniem wszystkich par, podczas których wykorzystywano w praktyce nabyte podczas warsztatów umiejętności. Milonga umożliwiała wypróbowanie w praktyce technik i kroków poznanych na lekcjach, dawała możliwość zatańczenia z różnymi partnerami i pozwalała na wymianę doświadczeń z osobami o podobnym lub znacznie większym stażu tanecznym. Zajęcia prowadzili: Aleksandra i Tomasz Rutkowscy z Wrocławia, Piotr Woźniak i Ida Zagrzejewska z Warszawy oraz Katarzyna Czech i Tymoteusz Ley z Krakowa

„Projekt „Cafe Tango – polsko czeskie warsztaty tańca” był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa”.

logo cafe tango czechylogo cafe tango czechyfot. BOK-MCC

Reklama