Wynajęli dom, by... uprawiać marihuanę. Z roślin można by wytworzyć 667 g narkotyku

Prokuratura
fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Zapadł wyrok w sprawie czterech młodych mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie przy Podleśnej. Orzeczenie nie jest prawomocne.
istotne.pl 0 prokuratura, sąd, wyrok, cbś, narkotyki, miasto jelenia góra

Reklama

27 października przed sądem okręgowym zapadł wyrok w sprawie uprawy marihuany w Jeleniej Górze. Jak ustalił prokurator, jesienią ub.r. czterej młodzi mężczyźni (dwaj z nich to studenci) postanowili zacząć uprawiać konopie indyjskie. W tym celu wynajęli dom przy ulicy Podleśnej i kupili niezbędne urządzenia.

Właściciel obiektu nie wiedział, jaki jest prawdziwy powód wynajęcia nieruchomości. Podejrzani zostawili w nim prywatne rzeczy, tak aby wszystko sprawiało wrażenie, że dom jest na bieżąco użytkowany.

Czekając na własne plony, mężczyźni raczyli się marihuaną, w związku z czym 28-letni Chrystian D. usłyszał również zarzut m.in. sprzedaży 40 g marihuany, a także posiadania ponad 70 g tego narkotyku i ponad 5 g metamfetaminy.

8 stycznia br. w budynku zawitali funkcjonariusze CBŚ, którzy przy Podleśnej znaleźli 333 rośliny oraz 36 g suszu.

W toku błyskawicznie przeprowadzonego śledztwa (zakończyło się już w lutym) okazało się, że z zabezpieczonych roślin można było wytworzyć ponad 667 g marihuany, a z suszu – ponad 376 tzw. porcji handlowych.

Sąd wymierzył D., pomysłodawcy przedsięwzięcia, łączną karę 4 lat więzienia, orzekł przepadek korzyści majątkowych uzyskanych ze sprzedaży marihuany oraz grzywnę. 23-letni student Marcin K. został skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności, przepadek korzyści i grzywnę. Wobec pozostałych sprawców – 24-letniego studenta Przemysława Ł. i 27-letniego Marcina B. – orzeczono kary po 3 lata więzienia i grzywny.

Żaden z oskarżonych nie był w przeszłości karany sądownie. Wyrok jest nieprawomocny.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii

Reklama