Pancerniacy ze złotem w futsalu

Pancerniacy ze złotem w futsalu
fot. Sekcja WFiS 10BKPanc Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nr 1 w futsalu zdobyła reprezentacja żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej. W klasyfikacji generalnej pancerniacy rozgromili rywali, pokonując ich w meczu finałowym 6:1.
istotne.pl 10bkpanc, zawody, futsal

– W tym roku nie mogliśmy wystawić optymalnego składu ze względu na modyfikacje regulaminowe, dopuszczające do składu 50% zawodników powyżej 35 roku życia – mówią żołnierze z 10BKPanc ze Świętoszowa.

W zawodach uczestniczyło 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy: A i B. Nasza reprezentacja trafiła do grupy A. Razem z pancerniakami w grupie znalazły się: 5 pułk chemiczny (5pchem) z Tarnowskich Gór, 1 pułk saperów (1psap) z Brzegu, 4 pułk przeciwlotniczy (4pplot) z Czerwieńska oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (CSWiCh) we Wrocławiu.

W grupie B znalazły się: 11 batalion dowodzenia (11bdow) z Żagania, 23 pułk artylerii (23pa) z Bolesławca, 6 Brygada Powietrznodesantowa (6BPD) z Krakowa, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana (17WBZ) z Międzyrzecza i 21 Brygada Strzelców Podhalańskich (21BSP) z Rzeszowa.

Nasza drużyna wygrała wszystkie swoje mecze grupowe, zdobywając największą liczbę bramek, i tym samym zajęła pierwsze miejsce w grupie. Do półfinału przeszła jeszcze drużyna gospodarzy. Z grupy B do półfinału zakwalifikowały się: 23pa (I miejsce w grupie) i 6BDP.

W półfinale reprezentacja naszej brygady zagrała mecz z drużyną z Krakowa, wygrywając po zaciętym spotkaniu 2:1.

W finale pancerniakom przyszło się zmierzyć z zespołem gospodarzy, z którymi nasza ekipa rywalizowała w grupie. Gospodarze, niesieni dopingiem licznie przybyłych brzeskich kibiców z dowódcą pułku na czele, grali twardo i niezwykle ofiarnie. Jednak nasza drużyna miała do wyrównania „porachunki” z ubiegłego roku, gdyż wtedy to właśnie z saperami 10BKPanc odpadła w półfinale, przegrywając w karnych.

Tym razem nasza reprezentacja była zdecydowanie lepsza. Przyjęła nieustępliwy styl gry rywali i mecz przerodził się w zażartą walkę bark w bark. Po wyrównanych pierwszych minutach spotkania pancerniacy zdobyli wyraźną dominację na boisku i do samego końca konsekwentnie powiększali przewagę, kontrolując przebieg meczu i ogrywając rywali 6:1. Tym sposobem puchar i tytuł mistrzowski powrócił do Świętoszowa.

Ponadto nagrodę za najlepszego strzelca Mistrzostw z liczbą 10 bramek odebrał debiutujący w naszym zespole st. szer. Marcin Łojko.

Skład zwycięskiej reprezentacji 10BKPanc: mjr Sławomir Wąs, chor. Bogusław Paterek, chor. Krzysztof Malicki, kpr. Adam Marcinkowski, st. szer. Janusz Szkarapat, st. szer. Daniel Szkarapat, st. szer. Krystian Chruścicki, st. szer. Sebastian Tylutki, st. szer. Piotr Chlabicz, st. szer. Marcin Łojko, st. szer. Waldemar Goliński i st. szer. Marcin Horbacz.

Sekcja WFiS 10BKPanc/ii