Prace remontowe w Bolesławcu

Prace remontowe w Bolesławcu
fot. UM Bolesławiec Urząd Miasta w Bolesławcu przekazał plac budowy w celu wykonania remontu chodników przy ul. Zgorzeleckiej.
istotne.pl remont, um bolesławiec

Remont dotyczy odcinka od skrzyżowania ulic Łokietka – Wesoła do ul. 10 Marca, po jednej stronie i do wjazdu na teren klasztoru po drugiej stronie. Długość chodników wynosi ok. 525 m, powierzchnia ok. 1 935 m². W ramach prac przewidziano wymianę zniszczonej nawierzchni z płyt betonowych na nawierzchnię z kostki betonowej oraz wymianę latarń oświetlenia ulicznego wraz z kablami zasilającymi. Wykonawcą jest firma SKG z Bożejowic. Z budżetu miasta przeznaczono na ten cel 334 493 zł. Zakończenie prac planowane jest na koniec grudnia.

Trwają prace przy budowie wielopokoleniowego placu zabaw przy ulicy Tyrankiewiczów. Inwestycja ma na celu stworzenie terenów rekreacji zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Ideą jest również stworzenie nowych możliwości wykorzystania parku dla organizacji spotkań promujących ruch i aktywny wypoczynek. Do dyspozycji odwiedzających plac przewidziano: piramidę linową, huśtawki, skałkę wspinaczkową, drabinki, piaskownice, karuzele, zestawy wielofunkcyjne, strefę urządzeń fitness, zestawy do ćwiczeń, urządzenia zabawowe w stylizacji farmerskiej, ścieżkę zdrowia, poręcze, ławki i wiele, wiele innych. Projekt placu zabaw wykonała firma PPU „Wood-Play”. Głównym wykonawcą jest firma Saternus Distribution z Chorzowa. Wartość inwestycji wynosi 1 749 835 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta Bolesławiec.

Zakończyły się prace remontowe drogi przy ul. Stokrotek. W ramach remontu wykonano nową nawierzchnię jezdni, naprawę zjazdów i chodników oraz regulację studzienek. Wartość prac wynosi ponad 98 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu miasta. Roboty wykonała firma Bud-Dróg z Kożuchowa.

Do połowy grudnia potrwają roboty przy al. Tysiąclecia. Na odcinku od wjazdu do szpitala do granicy miasta wykonywany jest remont chodnika. Wykonawcą jest firma TECH-BUD z Kruszyna. Z budżetu miasta przeznaczono na remont chodnika 185 137 zł. Również w grudniu zakończa się prace przy remoncie chodników na ul. Obrońców Helu. W ramach robót zaplanowano również modernizację oświetlenia. Wykonawcą jest firma SAB-BUD z Bolesławca. Koszt remontów chodników wraz z modernizacją oświetlenia wynosi 120 300 zł. Do odbioru prac zgłoszony został remont dojść do budynków zlokalizowanych przy ul. Dolne Młyny w Bolesławcu. Prace polegały na remoncie chodnika, wjazdu oraz dojść do budynków o numerach 50, 52, 54. Remont przeprowadził Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. Z budżetu miasta przeznaczono 45 775 zł.

RemontRemontfot. UM Bolesławiec

Do końca listopada potrwają prace polegające na budowie kanalizacji deszczowej w ramach zadania „Budowa drogi ul. Zabobrze (odcinki C-D i E-F) wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego”. Ogółem wartość zadania wynosi 689 936 zł.

informacja zlecona: UM Bolesławiec