UKS Oxpress: bardzo dobry początek roku pływaczek i pływaków klubu

Pływaczki
fot. Dariusz Łomański Udanie rozpoczęli występy w 2015 roku pływaczki i pływacy UKS Oxpress. W zawodach, które odbyły się w dniach 6-7 lutego w Osiecznicy, nasz klub reprezentowała dwójka bolesławian.
istotne.pl 0 pływanie, uks oxpress

Śladami swoich starszych koleżanek Izy Tkaczyk i Agaty Knapik podąża Patrycja Faryna, która z Osiecznicy przywiozła 4 medale i dwa rekordy życiowe. Podopieczna trenera Krzysztofa Wróbla zdobyła złoto w wyścigu na 50 m st. klasycznym (39.22 s) oraz na 100 m st. klasycznym (1.26.74 min). Patrycja dorzuciła jeszcze srebro na 100 m st. zmiennym (1.14.72 min) oraz brąz na 50 m st. dowolnym (30.54 s).

PływaczkiPływaczkifot. Dariusz Łomański

Bardzo dobrze pływał też zawodnik trenera Wiktora Łodygi Ivan Suschanka, który wygrał na 100 m st. dowolnym (1.12.69 min) oraz był drugi na 100 m st. zmiennym (1.24.71 min) i 50 m st. dowolnym (32.01 s). Ivan zajął też czwarte miejsce na 50 m st. motylkowym (44.23 s).

W klasyfikacji końcowej zawodów, liczonej według punktacji FINA, Ivan zajął pierwsze miejsce w kategorii 11-12 lat, a Patrycja trzecie w kategorii 13-14 lat.