Bal Absolwentów na 50-lecie szkoły przy Dolnych Młynach

Balony
fot. www.sxc.hu Jedną z atrakcji jubileuszu będzie Bal Absolwentów z bogatym menu i z oprawą muzyczną Krzysztofa Kucharczyka.
istotne.pl 0 mirosław sakowski, 2lo bolesławiec

Reklama

Mirosław Sakowski dyrektor II liceum Ogólnokształcącego zaprasza na jubileusz szkoły oraz na bal wszystkich absolwentów placówek, które mieściły się w dzisiejszym liceum.

Ruszyły przygotowania do obchodów jubileuszu, który odbędzie się 11 kwietnia 2015 roku.

– To będzie szczegółowo zaplanowane, wyjątkowe wydarzenie, na które chcę już dziś zaprosić wszystkich absolwentów – mówi Mirosław Sakowski. – Przygotowujemy monografię wszystkich działających tutaj liceów, by podkreślić, że jesteśmy godnymi kontynuatorami pracujących tutaj nauczycieli i dyrektorów oraz z szacunkiem podchodzimy do historii naszej szkoły– dodaje dyrektor II LO.

Plan obchodów 50-lecia szkoły 11 kwietnia 2015 roku

11:00 Msza Święta w kościele p. w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Elizy Orzeszkowej 3
12:30 Uroczyste otwarcie w budynku szkoły
14:00 Spotkanie absolwentów z wychowawcami
16:00 Spektakl szkolnego Koła Teatralnego prowadzonego przez Izabellę Daniel
20:00 Bal Absolwentów
Uroczystości odbędą się w budynku II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Dolne Młyny 60.
Zgłoszenia na Bal Absolwentów przyjmowane będą do 27 marca 2015 roku, cena 300 zł od pary: kolacja (bogate menu: przystawki, danie główne, deser, napoje), zabawa, oprawa muzyczna, wodzirej, inne atrakcje. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z sekretariatem w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Drugie Liceum Ogólnokształcące kontynuuje tradycje Liceum Pedagogicznego i Liceum dla Wychowawczyń Przedszkoli, które rozpoczęły swoją działalność w 1964 roku. Z biegiem lat szkoła ulegała reorganizacjom, przekształcając się kolejno w 6-letnie Studium Wychowania Przedszkolnego (1973-1984), 6-letnie Studium Nauczycielskie (1984-1993), II Liceum Ogólnokształcące (1991) i Kolegium Nauczycielskie (1992-1996). W latach 1978-1990 Studium wraz ze Szkołą Podstawową nr 6 i Przedszkolem nr 10 funkcjonowało jako Zespół Placówek Oświatowych, który w 1983 roku otrzymał imię Janusza Korczaka. Po zakończeniu działalności Studium Nauczycielskiego i Kolegium Nauczycielskiego szkołą kontynuującą działalność stało się II Liceum Ogólnokształcące imienia Janusza Korczaka.

Zostań Przyjacielem Szkoły

W związku z organizacją jubileuszu dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego zwraca się o rozważenie możliwości pomocy finansowej, która wspomoże realizację przedsięwzięcia. Organizatorzy docenią każda, nawet najmniejszą inicjatywę. W zamian za okazane wsparcie mogą zaoferować umieszczenie nazwy firmy sponsora w:

  • certyfikacie podziękowania
  • wpisie na stronie internetowej szkoły pod tytułem „Przyjaciel Szkoły”
  • podziękowaniem wygłoszonym w trakcie uroczystości
  • Organizatorzy oferują również możliwość wykorzystania logo firmy w materiałach jubileuszowych z tytułem „sponsor” oraz informację w mediach lokalnych i portalach internetowych

W realizację przedsięwzięcia II LO wkłada własne środki, lecz ze względu na spodziewaną dużą liczbę uczestników szkoła liczy na pomoc sponsorów, wierząc, że będzie to dla nich wspaniała reklama i promocja.
Dotację szkoła przeznaczy na:

  • wydanie folderów jubileuszowych, monografii
  • druk zaproszeń i dyplomów
  • zorganizowanie wystaw jubileuszowych

Ewentualne nadwyżki szkoła przeznaczy na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla liceum.
Prośba o dokonanie wpłaty na konto Rady Rodziców II LO. Nr konta: Bank BGZ nr 05 2030 0045 1110 0000 0216 7480.

Podaruj 1% swojego podatku II LO

Wystarczy wpisać w PIT nr KRS 0000163366
Cel szczegółowy: dla II Liceum Ogólnokształcącego