Remont jezdni przy al. Tysiąclecia zakończony

Remont jezdni przy al. Tysiąclecia zakończony
fot. UM Bolesławiec Sprzyjająca aura pozwoliła na zakończenie i odbiór remontu nawierzchni jezdni al. Tysiąclecia w Bolesławcu, który nastąpił w grudniu.
istotne.pl remont, inwestycja, um bolesławiec

– Remont jezdni wykonany został od skrzyżowania ulic Bolesława Chrobrego i Spółdzielczej do granicy miasta – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman. Długość drogi wynosi 1 672 m, powierzchnia 16 494 m².

Remont polegał m.in. na sfrezowaniu starej nawierzchni, regulacji oraz wymianie uszkodzonych krawężników, wykonaniu podbudowy oraz nowych nawierzchni jezdni. Wykonawcą jest firma Eurovia z Kobierzyc, podwykonawcą Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu. Z budżetu miasta przeznaczono na remont jezdni 1 274 637 zł.

Remont al. TysiącleciaRemont al. Tysiącleciafot. UM Bolesławiec
Remont al. TysiącleciaRemont al. Tysiącleciafot. UM Bolesławiec

Również w grudniu zakończył się remont chodnika przy al. Tysiąclecia. W ramach remontu wykonana została druga część prawostronnego chodnika – na odcinku od wjazdu do szpitala do granicy miasta. Długość wyremontowanego chodnika wynosi 571,5 m.

Prace remontowe polegały na wymianie starej, zniszczonej nawierzchni chodnika z płyt betonowych na nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych. Wykonawcą jest firma Tech-Bud z Kruszyna. Z budżetu miasta przeznaczono 185 137 zł na remont chodnika.

informacja zlecona: UM Bolesławiec