Ceramiczna ławka stanie w Rynku

Ławka ceramiczna w Rynku
fot. BOK-MCC Pomysłodawczynią ozdobienia bolesławieckiego Rynku oryginalną ławką jest Ewa Lijewska-Małachowska, dyrektorka BOK-MCC. Uroczyste otwarcie z Miss Bolesławca będzie w środę.
istotne.pl 0 ewa lijewska-małachowska, bok - mcc

Reklama

Ceramiczna ławka waży około 700 kilogramów, uroczyście odsłonięta zostanie w środę, 29 października, o 9:00 w Rynku. BOK-MCC ogłasza konkurs fotograficzny z ławką ceramiczną w tle. Pierwsze zdjęcia będzie można wykonać w dniu odsłonięcia z Mają Letko Miss Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2014, która swoją obecnością uświetni uroczystość.

Ławka nawiązuje do tradycji ceramicznych naszego miasta. Służyć będzie jako miejsce wypoczynku dla turystów, mieszkańców, jako ciekawostka i miejsce do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Doskonałym tłem dla zdjęć będzie bolesławiecka Bazylika oraz kamieniczki i fontanna w Rynku.

Maja Letko Miss Święta Ceramiki udziela wywiadu teleiwzji WDRMaja Letko Miss Święta Ceramiki udziela wywiadu teleiwzji WDRfot. Krzysztof Gwizdała

Autorem ławki jest pracujący w BOK-MCC Mateusz Grobelny. – Kolorystyka ławki, kobalt i biel, nawiązuje do barw używanych w lokalnym przemyśle ceramicznym – mówi autor. –Mieszając te dwa kolory powstały kafle o kolorystyce wody. Ruch wody jest także podkreślony lekko mętną strukturą na powierzchni i nieregularnym kształtem. Można powiedzieć o płynącej linii oraz o swobodnie uginającej się strukturze. Całą kompozycję podkreśla szkliwo transparentne, które nadaje połysk, a nieregularne kształty i wielkości kafli symbolizują bogatość ceramiki wytwarzanej w naszym mieście. Obiekt jest wykonany na stelażach stalowego betonowego płaszcza oraz pokryty kaflami oddającymi formę – dodaje Grobelny.

Ceramiczna ławkaCeramiczna ławkafot. Bok-Mcc
Ceramiczna ławkaCeramiczna ławkafot. Bok-Mcc

Reklama