Firma VOSS Automotive stawia na rozwój. Będą nowe miejsca pracy dla legniczan

Hala
fot. UM Legnica Prezydent Tadeusz Krzakowski odwiedził jedną z największych, prężną i rozbudowującą się firmę VOSS Automotive, działającą w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
istotne.pl 0 inwestycja, strefa ekonomiczna, tadeusz krzakowski, miasto legnica

Reklama

Znający się na motoryzacji fachowcy mówią o tej firmie „bolid Formuły 1 w branży”. Podczas spotkania z prezesem Mirosławem Suchojadem prezydent rozmawiał o planach rozwojowych przedsiębiorstwa i ważnych inwestycjach miejskich, dotyczących także VOSS.

Najnowszą inwestycję, zrealizowaną przez tę firmę za ok. 50 mln zł, stanowią: rozbudowa zakładu, wprowadzenie dodatkowych wyrobów i zmiana procesu produkcyjnego. Zbudowany został nowy obiekt o powierzchni 12 tys. metrów kw., zakupiono nową linię produkcyjną oraz rozbudowano infrastrukturę. Dzięki temu przedsięwzięciu wzrosło zatrudnienie. Obecnie w firmie pracuje około 800 osób. Rok temu było ich ponad 560. Planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia, które według prezesa Suchojada ma w najbliższych latach wynosić około 1000 pracowników.

Prezydent z wizytą w VOSS AutomotivePrezydent z wizytą w VOSS Automotivefot. UM Legnica
Prezydent z wizytą w VOSS AutomotivePrezydent z wizytą w VOSS Automotivefot. UM Legnica

Prezes Mirosław Suchojad przypomniał, że lokalizacja zakładu w LSSE została wybrana dlatego, że za Legnicą przemawia bardzo wiele atutów. Prezydent Tadeusz Krzakowski dodał, że w naszym mieście, poza strefą, są inne bardzo atrakcyjne tereny inwestycyjne, w tym lotnisko. Istnieją duże szanse, że zainteresują się nimi kolejni inwestorzy.

Rozmawiano też o bardzo istotnej z punktu widzenia potrzeb miasta inwestycji, jaką jest dalsza budowa obwodnicy południowo-wschodniej. Przed kilku laty miasto z udziałem środków unijnych zrealizowało jej pierwszy etap. Powstała warta ok. 18 milionów ulica Gniewomierska (do granic miasta). Dzięki niej możliwy jest dojazd do tej części strefy ekonomicznej, ale potrzeby są większe, ważne zarówno dla mieszkańców miasta, jak i dla firm działających w podstrefie Legnickie Pole LSSE. Zdarza się bowiem, że w godzinach dojazdu i wyjazdu z pracy tworzą się tam korki na drodze.

Prezydent z wizytą w VOSS AutomotivePrezydent z wizytą w VOSS Automotivefot. UM Legnica
Prezydent z wizytą w VOSS AutomotivePrezydent z wizytą w VOSS Automotivefot. UM Legnica

Prezydent poinformował, że ostatnio Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła uwzględnić w koncepcji programowej rozbudowę tej obwodnicy jako części nowego przebiegu drogi krajowej nr 94. Otwierają się zatem szanse sfinansowania budowy brakującej części obwodnicy z budżetu państwa, o co szef samorządu zabiega od szeregu lat.

Prezydent wraz z prezesem zwiedzili zakład, który zatrudnia pracowników z Legnicy i okolicznych miejscowości. Tadeusz Krzakowski interesował się warunkami pracy i wypoczynku załogi. Pogratulował firmie stworzenia zespołu badawczo-rozwojowego, który prowadzi prace projektowe nad udoskonaleniem obecnych wyrobów oraz uczestniczy w coraz bardziej zaawansowanych pracach rozwojowych dla przyszłych projektów. To będą wyzwania dla młodych, wykształconych w Legnicy fachowców.

VOSS Automotive działa w LSSE już 10 lat. Firma produkuje głównie przewody do katalitycznej redukcji spalin ogrzewane elektrycznie i cieczą, przewody do pneumatycznych zawieszeń samochodowych, hamulcowe i do układów sterowania oraz przewody paliwowe, które dostarcza odbiorcom w krajach Unii Europejskiej, obu Ameryk i Azji. Korzystają z nich czołowi producenci samochodów ciężarowych, dostawczych, osobowych i off-road.

UM Legnica/ii

Reklama