Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Krainie Cudów

Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Krainie Cudów
fot. Grażyna Hanaf Uczniowie z Bolesławca wraz z kolegami z dwóch włoskich miast Acuto i Vallecorsa przedstawili trzy bajki w języku angielskim w ramach projektu „Kraina Cudów”.
istotne.pl 0

Reklama

Tytułowa "Kraina Cudów" to świat baśni i legend europejskich, niesamowitych opowieści, które kształtują ludzi od najmłodszych lat i pokazują walkę dobra i zła o ludzkie duszę. W projekcie trzy grupy uczniów zaprezentowały na scenie CIK Orzeł znane bajki: „Trzy świnki”, „Królewna Śnieżka” i „Pinokio”. Wersja bajki o trzech świnkach miała ciekawą, współczesną muzykę. Wilk atakował domki świnek przy akompaniamencie „Sympathy For The Devil” The Rolling Stons.

Uczestnicy projektu pracując w grupach we własnych szkołach przygotowali pokazy multimedialne oraz filmy, które zostały zaprezentowane kolegom i koleżankom. Projekt „Kraina Cudów” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+ i realizowany we współpracy z Gminą Miejską Bolesławiec. Prezydent chwalił wykorzystanie środków unijnych przez szkołę.

– Ten projekt był jedynym projektem tego typu złożonym przez gminy – mówił Piotr Roman. – I dzięki temu, że go wybrano możemy się tutaj dziś spotkać na widowni Orła. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt twórczego podejścia, pomysłów i zaangażowania. Po powrocie do domu, pozdrówcie proszę naszych przyjaciół, bo wiem, że Polacy i Bolesławianie maja ich we Włoszech wielu – zwrócił się prezydent do gości z Acuto i Vallecorsa.

Każdy z uczestników projektu otrzymał edukacyjną grę pamięciową o Bolesławcu. Prezenty rozdawali Irena Sikora-Kołodyńska dyrektorka MZS nr 3, zastępca prezydenta ds. oświaty Kornel Filipowicz oraz koordynatorzy projektu ze strony Urzędu Miasta Krzysztof Hewak i Krzysztof Jakubczyc.

Reklama