Zgorzelecki szpital z certyfikatem akredytacyjnym

Certyfikat
fot. Powiat Zgorzelecki W czasie uroczystej gali w CSR dyrektorka WS-SP ZOZ-u Zofia Barczyk i starosta zgorzelecki Artur Bieliński odebrali certyfikat akredytacyjny dla zgorzeleckiej lecznicy.
istotne.pl 0 szpital, certyfikat, miasto zgorzelec

Reklama

Zgorzelecki szpital po 15 latach modernizacji, ciągłego podnoszenia standardów i poszerzania zakresu usług medycznych otrzymał akredytację, czyli wyróżnienie dla jednostki, jej pracowników i administracji, świadczących usługi na wysokim poziomie. Uzyskany certyfikat, wręczony osobiście przez Jerzego Henniga, dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, jest ważny przez 3 lata.

Po kontrolach, dokonanych przez zespół wizytatorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, zgorzelecki szpital został wysoko oceniony, gdyż spełnił wymagania w 84%, co dało mu 11 miejsce w rankingu 152 szpitali posiadających już akredytację.

Zgorzelecka placówka jest jedynym szpitalem posiadający certyfikat w województwie dolnośląskim. Jak podkreśla szefowa lecznicy, ilość świadczeń medycznych w zgorzeleckim szpitalu jest na miarę kompetencji szpitala wojewódzkiego, a standardy, jakie ma on do zaoferowania, znajdują się na poziomie szpitala klinicznego.

Na uroczystość przybyło wielu gości, m.in. senator RP Jan Michalski, marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele jednostek służby zdrowia z regionu jeleniogórskiego oraz pracownicy zgorzeleckiego ZOZ-u.

Uroczystość uświetnił występ zespołu Golec uOrkiestra.

Powiat Zgorzelecki/ii

Reklama