Dodatkowe zajęcia z matematyki dla maturzystów

Matematyka
fot. freeimages.com (valium88) Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Jeleniej Góry od 1 listopada uczniowie klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych mogą korzystać z dodatkowej godziny nauki matematyki co tydzień. To zajęcia fakultatywne, a nie obowiązkowe.
istotne.pl 0 matura, matematyka, marcin zawiła, um jelenia góra, miasto jelenia góra

Reklama

– Po przeprowadzeniu ankiety okazało się, że na 1 024 maturzystów aż 701 osób jest zainteresowanych uczestnictwem w takich zajęciach – mówi prezydent Marcin Zawiła. – Egzamin maturalny w 2014 r. okazał się bardzo wymagający, i to właśnie z matematyki. Nie chcę wchodzić w dyskusje, czy pytania były za trudne, czy organizacja była właściwa, bo to są sprawy resortu edukacji narodowej. Natomiast nie chcę też, jako prezydent miasta, godzić się z sytuacją, że młodzi jeleniogórzanie mają „odcięty” wstęp na studia, bo nie zdali matury za pierwszym podejściem. W takiej sytuacji znalazł się niemal co czwarty maturzysta.

I dodaje: – Wprawdzie zorganizowaliśmy później, w okresie wakacji, dodatkowe bezpłatne zajęcia i w konsekwencji po poprawkach odsetek zdanych matur wzrósł z 76,34% do 86,13%, jednak dla części potencjalnych studentów oznaczało to utratę szansy na studia na wybranych kierunkach. Znaleźliśmy więc w budżecie dodatkowe środki, by taki system „douczania” zorganizować w okresie przygotowawczym, przed przystąpieniem do matur. Mam nadzieję, że ta pomoc Miasta okaże się skuteczna, szczególnie w tych wypadkach, kiedy skorzystają z niej uczniowie z rodzin, których nie stać na prywatne wykupienie korepetycji.

UM Jelenia Góra/ii

Reklama