Zamknięcie dla ruchu odcinka ul. 1 Maja

Znak roboty na drodze
fot. Wikimedia Commons Do 30 października zamknięty będzie dla wszelkiego ruchu samochodowego odcinek ulicy 1 Maja, od skrzyżowania z Kochanowskiego do dworca PKP.
istotne.pl 0 inwestycja, um jelenia góra, miasto jelenia góra

Reklama

Prowadzone są tam głębokie wykopy pod przebudowę instalacji podziemnych, tak aby można było później położyć nową nawierzchnię i zbudować urządzenia węzła przesiadkowego.

– Każdy z terminów na taką budowę może być poddany krytyce – mówią pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. – Ale potrzebny jest nam ten tydzień, by wykonawca mógł wykonać te prace, które są absolutnie niezbędne i które nie mogą być prowadzone przy ruchu pojazdów. Wykopy są zbyt głębokie i pod ciężarem aut grunt, pomimo wszelkich zabezpieczeń, mógł się obsunąć.

I dodają: – Z drugiej strony ta sekwencja prac musi być wykonana przed zimą, żeby umożliwić prowadzenie późniejszych robót, możliwych do wykonywania przy niższych temperaturach. A ten okres prac zaplanowaliśmy w tym momencie, by otworzyć tę ulicę przed Świętem Zmarłych, kiedy można się spodziewać zwiększonego ruchu pasażerów, przyjeżdżających do Jeleniej Góry pociągami dalekobieżnymi.

Za wszelkie utrudnienia MZDiM przeprasza.

UM Jelenia Góra/ii

Reklama