DKF w Forum

Logo DKF BOK
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała W kinie Forum w listopadowym repertuarze DKF cztery niezwykłe filmy, nagradzane i pokazywane na festiwalach całego świata. Karnety w cenie 20 złotych są w sprzedaży.
istotne.pl 0 forum, kino forum, bok - mcc

Reklama

W pierwszy poniedziałek miesiąca filmowy portret Nick Cave, który od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego „20 000 dni na Ziemi” – czyni go jeszcze bardziej tajemniczym i zmusza nas do odpowiedzi na pytanie, jak wiele dni z naszego życia naprawdę przeżyliśmy. Co zrobiliśmy z danym nam czasem.

W następnym tygodniu duńsko-szwecka produkcja „We Are the Best!”. Obraz o trzech zbuntowanych nastolatkach, które w Sztokholmie początku lat 80. XX wieku postanawiają założyć kapelę punkową. 17 listopada dramat „Kapitał ludzki”, losy dwóch rodzin łączą się, gdy w noc przed Wigilią zostaje potrącony rowerzysta. W ostatni poniedziałek miesiąca rosyjski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny „Lewiatan”. Czwarty, uznany za najlepszy i najbardziej odważny film fabularny w karierze Andrieja Zwiagincewa, znanego w Polsce z filmów "Elena", "Powrót", "Wygnanie".

Reklama