Konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Do wygrania 305 grantów wartych 1,5 miliona

Pieniądze
fot. Krzysztof Gwizdała Fundacja Banku Zachodniego WBK wraz z Bankiem ogłosiły konkurs grantowy pod hasłem „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
istotne.pl 0 konkurs, grant, miasto legnica

Reklama

Daje on szanse lokalnym fundacjom, stowarzyszeniom i społecznikom na otrzymanie jednego z 305 grantów finansowych, wartych łącznie 1,5 mln zł. Granty stanowią wsparcie dla realizacji najciekawszych lokalnych projektów zmieniających przestrzeń publiczną.

Fundatorzy chcą wspierać finansowo inicjatywy dotyczące: zagospodarowania przestrzeni publicznych, ochrony środowiska naturalnego, ochrony zabytków, pielęgnowania i tworzenia miejsc pamięci, budowania wspólnot międzypokoleniowych i pogłębiania więzi lokalnych, a także promocji i upamiętniania postaci, które wywarły pozytywny wpływ na najbliższe otoczenie.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które mają pomysł na konkretną zmianę w swojej okolicy i zgłoszą go za pośrednictwem dowolnej fundacji, stowarzyszenia czy organizacji pozarządowej, ale także szkoły, domu kultury czy innej instytucji samorządowej. Na zgłoszone projekty będzie można głosować internetowo.

Projekty można zgłaszać poprzez aplikację na stronie www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam w terminie od 22 września do 23 listopada 2014 r. Realizacja 15 najlepszych inicjatyw lokalnych zostanie wsparta grantami w wysokości 20 tys. zł. Ponadto bank wręczy 30 nagród po 10 tys. zł, 100 nagród po 5 tys. zł i 160 nagród w wysokości 2,5 tys. zł.

UM Legnica/ii

Reklama