Wytyczyli ścieżki rowerowe

Wytyczyli ścieżki rowerowe
fot. Powiat Zgorzelecki Wicestarosta Mariusz Tureniec wraz z młodzieżą i organizacjami pozarządowymi uczestniczył w warsztatach, na których wytyczono ścieżki rowerowe.
istotne.pl 0 rower, powiat zgorzelecki, miasto zgorzelec

Reklama

W ubiegłym tygodniu w bogatyńskim „Górniku” odbyły się warsztaty pod nazwą „Wyznaczamy ścieżki rowerowe na terenie gminy Bogatynia”. W przedsięwzięciu, zainicjowanym przez wicestarostę Mariusza Tureńca, wzięli udział zrzeszeni w Towarzystwie Miłośników Ziemi Bogatyńskiej amatorzy dwóch kółek, a także członkowie stowarzyszeń zainteresowanych zagospodarowaniem i promocją walorów turystycznych swoich miejscowości, takich jak Jasna Góra czy Działoszyn.

W warsztatach uczestniczyła również młodzież z ZSZ, ucząca się w technikum obsługi turystycznej, oraz wicedyrektor szkoły Piotr Ernest. Efektem spotkania było 60 km wytyczonych ścieżek rowerowych, z których jako najpilniejsze do realizacji wskazywano odcinki z Bogatyni do Sieniawki (co pozwoli wpiąć się w sieć ścieżek niemieckich) oraz z Bogatyni do kopalni i elektrowni.

Jak podkreślał Mariusz Tureniec, nowy okres programowania środków unijnych daje szansę dofinansowania budowy infrastruktury turystycznej, która nie tylko stworzy atrakcyjne warunki do sportu i rekreacji dla naszych mieszkańców, ale tak jak w innych regionach, będzie także bodźcem do ożywienia gospodarczego (usługi gastronomiczne, noclegi itp.).

Powiat Zgorzelecki/ii

Reklama