Ratownicy GOPR nagrodzeni

Ratownik
fot. www.szklarskaporeba.pl W karkonoskim schronisku Strzecha Akademicka, pięknie położonym na zboczu Złotówki na wysokości 1258 m n.p.m., swoje święto obchodzili ratownicy z Karkonoskiej Grupy GOPR.
istotne.pl 0 ratownik, odznaczenie, szklarska poręba, gopr, miasto jelenia góra

Reklama

Wprawdzie w nazwie występują wyrazy Grupa Karkonoska, ale w rzeczywistości Grupa obejmuje swym zasięgiem nie tylko Karkonosze, lecz całe Sudety Zachodnie po stronie polskiej. Jak wynika z przedstawionego przez naczelnika KG GOPR Sławomira Czubaka sprawozdania z akcji i wypraw ratowniczych, to właśnie w Górach Izerskich występuje coraz więcej niebezpiecznych zdarzeń. Ma to bezpośredni związek z rozwojem narciarstwa biegowego i jazdy na rowerach. To Góry Izerskie stały się mekką dla rowerzystów i miłośników narciarstwa biegowego.

Ratownicy z okazji swego święta otrzymali odznaczenia państwowe, wyróżnienia i nagrody od samorządów wszystkich szczebli: wojewódzkiego, powiatowych i gminnych z terenu działania Grupy. Spośród ratowników ze Szklarskiej Poręby Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został ratownik GOPR Zbigniew Bogaczyk, a Srebrnym Krzyżem Zasługi ratownicy Marek Barzak oraz Tomasz Krotowski. Nagrody burmistrza Szklarskiej Poręby otrzymali: Jerzy Busse, Tomasz Krotowski, Piotr Ałaszwski, Marcin Rutkowski.

Więcej informacji i zdjęć na stronie szklarskoporębskiego magistratu.

www.szklarskaporeba.pl/ii

Reklama