Wystaw elektrośmieci przed dom

Lodówka
fot. freeimages.com (humusak2) W gminie Rudna odbędzie się akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się w dniach 27 i 28 października.
istotne.pl 0 akcja, ekologia, elektrośmieci, miasto lubin

Reklama

Żeby pozbyć się z domu elektrośmieci, wystarczy w dniu zbiórki do godziny 9:00 wystawić je przed posesją. Zostaną stamtąd odebrane i wywiezione w miejsce ich utylizacji. Jeśli komuś nie uda się tego zrobić, może osobiście przywieźć je w pierwszym dniu zbiórki do Chobieni (na plac obok Zespołu Szkół) lub w drugi dzień do Rudnej na parking przy Zespole Szkół, gdzie w godzinach od 9:00 do 16:00 prowadzone będą zbiórki stacjonarne.

Sprzed posesji elektrośmieci będą zabierane przez dwa dni. 27 października sprzęt będą mogli wystawiać mieszkańcy Ciechłowic, Naroczyc, Radoszyc, Chełmu, Orska, Studzionek, Brodowic, Nieszczyc, Kębłowa, Miłogoszczy, Górzyna oraz Olszan. Dnia następnego odebrane zostaną elektrośmieci w miejscowościach Gawrony, Wysokie, Radomiłów, Kliszów, Wądroże, Gawronki, Gwizdanów, Brodów, Stara Rudna, Toszowice, Bytków, Juszowice, Mleczno, Rynarcice oraz Koźlice.

Wśród elektrośmieci mogą znaleźć się: zużyty sprzęt rtv i agd., komputery, telewizory, pralki, lodówki, kuchenki, radia, miksery, suszarki i inny zużyty sprzęt elektryczny lub działający na baterie.

Powiat Lubiński/ii

Reklama