Gmina Lubin najlepsza w Polsce w kategorii „Dobre miejsce zamieszkania”!

Irena Rogowska i Janusz Piechociński
fot. Gmina Lubin Tytuł i certyfikat „Przyjazna Polska” oraz nagroda główna: statuetka i certyfikat „Dobre miejsce zamieszkania” trafiły do Gminy Lubin. Nagrodę z rąk wicepremiera Janusza Piechocińskiego odebrała wójt Irena Rogowska.
istotne.pl 0 konkurs, gmina lubin, miasto lubin

Reklama

17 października w Warszawie odbyła się uroczysta gala I edycji programu „Przyjazna Polska”, afiliowanego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Gmina Lubin w wyniku wielomiesięcznego procesu certyfikacji została nagrodzona jako „Dobre miejsce zamieszkania” (premium home location).

W trakcie audytu całej gminy (oceniano: dobre warunki do rozwoju inwestycji mieszkaniowych, realizację potrzeb bytowych, funkcjonowanie placówek oświatowych, bazę sportowo-rekreacyjną, zasoby przyrodnicze, inicjatywy na rzecz polepszenia jakości życia mieszkańców czy zrównoważony rozwój) Gmina okazała się najlepsza w kraju. Laureat, oprócz niewątpliwego prestiżu, zyskuje prawo postawienia promocyjnej tablicy drogowej z napisem „Laureat Programu »Przyjazna Polska«” oraz tablicy z nazwą certyfikacji tematycznej – w przypadku Gminy Lubin to „Dobre miejsce zamieszkania”.

Irena Rogowska i Janusz PiechocińskiIrena Rogowska i Janusz Piechocińskifot. Gmina Lubin
CertyfikatCertyfikatfot. Gmina Lubin

Irena Rogowska, wójt Gminy Lubin: – Tytuł i certyfikat „Przyjazna Polska” oraz nagroda główna w kategorii „Dobre miejsce zamieszkania” jest dla nas, mieszkańców i władz gminy Lubin, olbrzymim wyróżnieniem i wyrazem prawdziwego uznania dla nieustających wysiłków całej naszej społeczności, by miejsce, w którym żyjemy, było jak najbardziej przyjazne i zachęcało wszystkich do zamieszkania właśnie w naszej gminie. Czujemy się docenieni i zaszczyceni – wnikliwa i obiektywna ocena Gminy Wiejskiej Lubin przez fachowe i niezależne gremium jest tym bardziej cenna, że w pełni potwierdza, iż kierunek naszych starań jest właściwy, a niebagatelne efekty wieloletniej pracy zostały zauważone i nagrodzone nawet na forum ogólnopolskim. Nagroda główna w kategorii „Dobre miejsce zamieszkania”, oprócz gigantycznej satysfakcji dla mieszkańców gminy, grona moich współpracowników i dla mnie osobiście, jest też wyzwaniem i zobowiązaniem na przyszłość, by nie spocząć na laurach, ale dalej intensywnie pracować dla dobra naszej społeczności. Naszym hasłem jest „Gmina Lubin prawdziwy dom”, od dziś możemy śmiało dodać, że jest to – nie tylko w naszej ocenie – dom przyjazny i dobry do zamieszkania.

Gmina Lubin/ii

Reklama