Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (20.10- 27.10)

Katarzyna Groniec
fot. http://www.katarzynagroniec.pl/ Zobacz, co będzie się działo w tym tygodniu w zgorzeleckim Miejskim Domu Kultury.
istotne.pl 0 muzyka, kino, koncert, mdk zgorzelec, katarzyna groniec, miasto zgorzelec

Reklama

– Gdzieto ona Sobota?
– Niedaleko Piątku, wasza miłość.
– Kpisz, Kiemlicz?
– Zaśbym śmiał! – odrzekł stary, krzyżując ręce na piersiach i skłaniając głowę – jeno się tam tak dziwnie miasteczka nazywają.

Potopowym cytatem witamy Was dzisiaj przy poniedziałku, ale już raczej wtorku wypatrując. Ten nowy tydzień, jakbyście nie pamiętali, właśnie pod znakiem „Potopu” w naszym kinie Poza Nova stoi i stać jeszcze do środy włącznie będzie. Zrekonstruowany cyfrowo i zmontowany na nowo „Potop Redivivus” pokazujemy o godz. 17:01. Bilety po 11 zł. To seans, Waszmoście, obowiązkowy!

We wtorek i środę o godz. 17:00 „spacyfikują” nam dom kultury zgorzeleccy prymusi. W tych dniach wręczone im będą Stypendia Burmistrza Miasta Zgorzelec. Za wyniki w nauce. Za osiągnięcia sportowe. I za sukcesy artystyczne. Gratulujemy. Stypendia wręczy – a jakże – burmistrz Rafał Gronicz. Na pierwszy ogień idą podstawówki. Za tydzień stypendia odbiorą gimnazjaliści.

W środę kolejny wykład Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku. Wygłosi go Izabela Marcinkowska – Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów w Zgorzelcu, która postara się odpowiedzieć na pytanie, czy jako klienci-konsumenci zawsze mamy rację?

Szczególne zaproszenie mamy dla wszystkich na sobotę i niedzielę.

Najpierw sobota i FILMOWO-KONCERTOWE POŻEGNANIE LATA. Imprezę organizujemy cyklicznie od wielu lat. Przez ten okres pod ekranem występowali artyści i zespoły tworzące muzyczną oprawę do filmów. W odróżnieniu od poprzednich edycji, w tym roku będzie to najbardziej huczne pożegnanie lata ever! A to dzięki wrocławskiemu zespołowi Icon of Evil, opierającemu swoją muzykę na najcięższych brzmieniach rock’n’rolla. Występ zespołu poprzedzi projekcja filmu. Bilety po 20 zł.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

A w niedzielę niesamowity koncert. Nazwisko Katarzyna Groniec mówi wszystko. To niezwykły talent, niezwykły głos i niezwykła uroda. I tę przewspaniałą trójcę będziemy mogli podziwiać w Zgorzelcu w programie zatytułowanym „ZOO”. To koncert, który w całości wypełnią piosenki Agnieszki Osieckiej, fantastycznie interpretowane przez Katarzynę Groniec. Usłyszymy m.in. „Wielką wodę”, „Kokainę”, „Dzikuskę”, „ZOO”, „Uciekaj moje serce”.

Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera koncertu ZOO odbyła się podczas Koncertu Galowego 17 Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium w Warszawie 29 września 2014 r. Katarzyna Groniec wystąpi nad Nysą w ramach Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem. 26 października (niedziela), godzina 18:00, bilety po 30 zł.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec
PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Przybywajcie!

Janusz Pawul – MDK Zgorzelec

Reklama